Fişek ısıtınıcılar(28kw) kontrolü hakkında?

Sayın ustalarım:
Yeni başladıgım iş yerinde pres makinasının kovanı endüktif ısıtma sisteminden omik (direnç) fişek resistanslara dönecektir.Plc panel ve panosunu ben yapacagım.örnegin 450 derecere set edecegim basit bi on-off kontrol sistemi ile yapsam sistem +- ne kadar sapma yapar.şunu söyleyeyim bu resistanslar 450 dereceye yaklasık 4-5 saat zarfında cıkıyo yani aniden bi ısınma mümkün degil.toplam ısıtıcı gücü 28 kw dir.

1.bunu boyle on-off mantıgı ile yapsam verim alabilirmiyim(ssr kullanacagım)
2.450 ye set edince ne kadarlık bi sapma soz konusu oılabilir
****öneriniz warsa lütfen yazın****
tecrubeli ustaların yardımcı olmasını rica ediyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu sistemde fan kontrol varmı
ısınma süresi çok uzunsa olabilir belki ama pıd yapsanız daha sağlıklı ve performanslı olur

fan kontrol dediginiz set degerini gecince sogutma amaclımı ? eger buysa yok. dedigim gibi ısıtma süreside uzun.

Bu işte en hayırlısı PID kontrol ENDA'nın bu tip kontrol cihazları mevcut.ENDA ile kontrol proğramı yapılarak OFFSET ayarı ayarlanır ölçüm farkı konrol paneline istenilen gerçek değer olarak yansıtılabilir.Korkulan sapmada ortadan kaldırılır.

ustam onu biliyorum ama sistemde panelde olcak plc de olcak sadece sıcaklık kontrol degil sistemin calısması ıcın bazı işlemleri yerine getirmesi lazım bunun ıcınde plc sart diyebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Geri