FK12 yapımı

Rulmanları plastik kapaklı al içerisindeki yağ ömür boyu yeter.
Yağ keçesi ile uğraşmazsın boyut küçülür.
Keçe , gidip gelen toz - çapak olan yerlerde ayrıca resimdeki gibi değil toz sıyırmalı yani dışa doğru ek dudağı olan tercih et.

Demir olması şart değil pirinç-alüminyum hem ucuz hem çok kolay işlenir .

Rulmanı sabitlemek için kapak yerine segman ve çeşitlerini keşfetmenin zamanıdır.

Markalamak için ya marka takımı al ya da artık hep yapıldığı gibi cnc ye laser tak ya da gönder @asenyurt halletsin.
Ölçülerini imal tarihini kodlarını kaydet ki ilerde aynısı gerektiğinde ...
Yani bittiğinde fabrikasyon profesyonel harika kalite usta işi gibi tanımlanan bir ürün olur.
Evet sarılıp yatası gelir insanın.

Diğer konuda Kazım Hoca yazmış bende anlam veremedim delikler neden birbirine yakın, orjinalinde sabitleme parçası kare idi ama senin vida için yer sıkıntın yok "flanş" gibi. CNC konusuna yabancıyım fakat makine montaj ve sabitleme parçaları -çözümleri "sabit" "klasik"tir segman rondela vb. tanımak için geç değil . Affınıza sığınarak sesli düşündüm .

Ben de kesip kare yapacaktim. Bu yuzden delikleri orjinali gibi deldim.

Suat Abi burdaki kullanımda kareye gerek yok ki.

Suat Abi burdaki kullanımda kareye gerek yok ki.
Evet gerek yok ama belki Y eksenine de kullanmam gerekebilir diye orjinali gibi yapmak istemiştim. Hoş fazlaları kesecek makinem de yok. O yüzden böylece bıraktım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…