Güneş Paneli ve Dc to dc converter kullanarak telefon şarj etmek

Bu sistem çalışırmı? Ne kadar sürede bataryayı tam olarak şarj ederim?

• Çalışır

Oy: 0 0.0%
  • Çalışmaz

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
Ben bir solar panel ile dc to dc converter kullanarak şarj aleti yapmak istiyorum.
Solar panelin özellikleri:
Maksimum Güç (Pmax) : 3 WATT
Maksimum Güç Gerilimi ( Vmp) : 9 V
Maksimum Güç Akımı (Imp) : 0.33 A
Açık Devre Gerilimi (Voc) : 10.8 V
Kısa Devre Akımı (Isc) : 0.37 A
DC TO DC CONVERTER özellikleri ise:
Giriş gerilimi: 3-40V
Çıkış voltajı: 1.5-35V (Ayarlanabilir)
Çıkış akımı: Nominal akım 2A, 3A maksimum (Ek soğutucu gereklidir) 'dir.
Solar panelin çıkışına giriş çıkışını convertera takıp çıkış voltajını 5 V olarak ayarladıktan sonra çıkışı telefona giriş yapcam. Ne kadar sürede şarj edebilirim bataryayı? Veya bu sistem çalışırmı?

Ekli dosyalar

• 195342758_tn120_0.jpg
    34.8 KB · Görüntüleme: 14
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
enerjinin korunumu ,
elektriksel güç ve enerji,

bu iki konuyu anlamanızı tavsiye ederim.

dediğniz gibi bir sistem yapılır, ve çalışır. yukarıda ki 2 temel konuya göre tabi.

Teşekkür ederim o 2 konu üzerinde çalışcam. Bazı projeleri inceledim panelden direk şarj edilebilir pilleri şarj ediyolar onun çıkışından telefon bataryasına çıkış veriyorlar. Sizce hangisi daha mantıklı. Hızlı şarj için amperi yüksek bi panelmi seçmem lazım yani 500 mA'lik paneller uygunmudur sizce.

Panel gücü 3 watt / 5 volt = 600 mA. telefonun bataryası 2000 mAh ise ; 2000/600 = 3,33 saatte şarz eder.
(conventer kayıpları ihmal edildi , panel %100 verilme çalıştığı düşünüldü )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…