gema marka ınvertör çıkış arızası

yumatu63

Üye
arkadaşlar elimde 24v gema marka 24v 1200w power ınvertör var cihaz geldiginde fan çalışmıyordu neyse fan girişi 2 adet 1 bölüm girişi arızalı yerini degiştim fan çalıştı trans 20n 60 kullanılmış kontrolde saglam gösteriyor 4 adet 47uf 400 v kondastör degiştim cihaza 24v verdim tamam yanlız güç çıkışım 2 ampul bagladımmı voltaj 18 volta düşüyor ve lanba sönüp açılıyor nerede arıza var çözemedim yardım beklıyorum ustatlar

lamba tekrar yandıgında cıkıs voltajın kaç oluyor?

Bu 220 volttan 24 volta düşürücümü ?

evet ustat 24 v 220 v ınvertör ustat ilk çalıştıgında 24v sabit sorun yok ama lambayı bagladıgım gibi 19 ve 18v düşüyor bazen 20 olup tekrar 18v oluyor ilk başıma geliyor pc 817 degiştim lm 7812cv degiştim nafile birşey göremedim başımaıza gelen varmı birde devree lm 324n entegre var bundan yaparmı bilmiyorum yardım beklıyorum

devrede kontrol mekanızmasını hangi entegre yapıyor? o entegrenin referans voltajı ve feedback voltajları karşılaştırmanız lazım.
entegre yi soyleyebilirseniz datasheetinden cek edebiliriz.

feedback hattında sorun var gibi gözüküyor.

bir konuyuda acıga kavusturalim bu 24 volt giriş 220 volt cıkıs mı ? yoksa 220 giriş 24 volt cıkıs mı?

24 volt giriş ise ve giriş voltajınız düşüyorsa besleme kaynagınız yetersiz demektir. giriş 220 cıkıs 24 volt ise dediğim gibi feedback hattında veya 24 volt cıkısın oldugu yerdeki kapasitorlerde sıkıntı olabilir.

Son düzenleme:
24 giriş çıkış 220volt ınvertör

sizin devre 24 voltu 220 volta dönüştürüyor... ( söyleminizden anladığım budur )

lamba bağladığınızda 24 volt çöküyorsa eğer 2 durum var. aküden aldığınız kalbo ya çok uzun yada kablo kesiti çok ince

2. durum ise aküleriniz ölü yüke binince voltaj çöküyor..

Bu durumları kontrol ettinizmi?

Ayrıca devrenizin bir kaç resmini üstten alttan resim çekip koyarsanız daha kolay yardımcı oluruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…