Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

merhabalar, öncelikle şunu belirteyim, internet sayesinde plc yi öğrendim. özellikle bu sitenin katkısı büyük oldu, emeği geçen herkese teşekkür ederim. ve bu hafta ilk ufak projemi yaptım ilk projemde gemo ar2 14d rtc kullandım. sistem sorunsuz çalışıyor.çok mutlu oldum. fakat bir problem var onu aşamadım
şimdi soruma geçiyorum.
projemde gerçek zaman saati kullandım, fakat gemo nun saati 3 dakika ileri, yani bilgisayarın saatini yüklerken baz almıyor herhangi bir saat ayarınada ulaşamadım.çok fazla önemli değil ama kafamı kurcalıyor neden ayarlıyamıyorum diye. bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba

PLC sistemlerine yeni giridim

GEMO ile başlamak istiyorum. Zaman rölesi için bir örnek verebilirmisiniz.

Tuşa basılınca 5 saniye sonra röle çekecek.

Merhaba,

Cihazın "SET3" butonuna basılı tutun. Çıkan şifre ekranına "FFF1" girin.
Çıkan ekrandan saati ve tarihi değiştirebilirsiniz.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

Okan bey çok teşekkür ederim yardımınız için. sayenizde öğrenmiş olduk.

AR2.3 rtc li akıllı rölenizde saat nasıl değiştiriliyor bulamadım

FFF1: bu şifre ile tarih ve saat güncellenir. Bu fonksiyon RTC olan cihazlar
için tanımlıdır.

Çok basit bir devreyi ele alalım.
I1 girişi 1 zaman rölesi ve çılış Q1 rölesi var.
Ben bu devrede ekrandan zaman rölesinin set değerini nasıl ayarlarım.?

mustafa bey menu tasarımını yapabilirsiniz kullanma klavuzunda bu konu hakkında açıklama var

iyi günler
bir asansör sistemi yapıyorum.giriş çıkış sayısı avantaşından dolayı bir ars2 ve genişletme modülü alamyı düşünüyordum. sorun şu: yardımcı röle sayısı 48 ve yetersiz geliyor.(ben 70 civarı kullandım.) yardımcı röle sayısını nasıl artırabilirim. eger artırabilirsem ürünü en kısa sürede almayı düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…