Gergi asma tavan ledli aydınlatma

Şerit ledlerin kullanıldığı bir gergi asma tavan sistemimiz mevcuttur. Bu şerit ledler asma tavan içinde güç trafoları ile beslenmektedir. Fakat güç trafoları aşırı ısınmakta ve sık sık arıza vermektedir. Sorunumuzun kesin çözümü için yardımcı olabilir misiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
muhtemelen senin güç kaynaklarına bağlamış olduğun led adetleri çok fazla. mesela atıyorum 20 metre led için 1 güç kaynağı kullanıyor isen bunu daha azaltmalısın 20 metre led için 28 amper değerinde güç kaynağın olması lazım ya ledlerini azalt yada güç kaynaklarının amper değerlerini biraz daha arttırman gerekli kolay gelsin sana dostum

mümkünse trafoyu gergi tavandan bağımsız bir yere koyun. işçiliği çok pahalı bu barisol aydınlatmada çıkan arızaların

ayrıca çalıştığım firma olduğu için söylemiyorum Tridonic marka kullanırsanız çok rahat edersiniz.

yorumlarınız için teşekkür ederim.Trafoları gergi tavandan bağımsız bir noktaya koyarak ve aynı zamanda fanlı bir sistemle soğutmayı artırarak bir işlem yapmayı düşünüyoruz. Fakat böyle bir işi yaptıktan sonra alabileceğim verim hakkında şüphelerim var?

gergi tavan sistemi ektedir. Trafoların dış mekana taşınması işi ilgili olan bir teklif listesi ulaştırabilir misiniz ?

aydınlatma havuzunun ölçüleri yaklaşık (2,5;7,5) metre , 12 adet güç trafosu kullanılmıştır.

Merhaba,

Lider bir led aydınlatma firmasında çalışıyorum. Kullandığın PSV 'e üstteki arkadaşların bahsettiği gibi fazla yüklenmişsindir. Bir çok kişi bu tür hatalar yapıyor. Verim için RGB olmayan sistemlerde monocolor (tek renk ) sistemlerde yani güç kaynaklarına % 85 den fazla yüklenmesi doğru değil.

senin güç kaynaklarını tavandan bağımsız bir yere alman ve o güç kaynaklarına ayrıca fan takman sorunu düzeltmicektir sen 200 kilo taşıyan bi eşşeğe 250 kilo yüklersen o eşşeği istediğin kadar soğut eşşeğin gücü artmıcak senin yapman gereken 20 metrede bir güç kaynağı bağladıysan bunu 15 metrede bire düşür yada aynı metrajda daha güçlü güç kaynakları bul kolay gelsin dostum

usta sana dedikleri gibi bende katılıyorum trafoların adetlerini yükselt ledleri böl trafolara bölebildiğince ve kullandığın trafolar kendinden soğutmalı fanlı olsun mümkünse o zaman bir sıkıntı yaşıycağını sanmıoyrum çünkü benzer bir sistemi bende yaptım 550mt şerit led aydınlatma yaptım ve bir büyük pano yaptım trafoları içine koydum ledler canavar gibi yanıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…