Haier 42,000btu

Goqhans

Üye
S.a cumleten hayırlı ısler arkadaslar Haier marka 42.000Btu'luk bir cihaz var montajını yaptım bu marka bır cıhaz ılk kez takıyorum 3/4 - 3/8 boru capı var 3faz yonleri dogru
denedım haberlesme kablolarında bır problem yok borularda ezık kırık vs yok
cıhazların bakımı yapıldı sorun yok 3/4 boru karlanma yapıyor 3/8 boru sogumuyor
ıc unıte peteklerıde dogal olarak karlanma yapıyor bunun sebebı nedır gazı eksık gıbı geldı amper metre taktım hangı kabloya taksam sonuc farklı farklı cıktı anlayamadım bu cıhazın gazı eksıkmı acaba arıza buna yonlendırıyor benı sankı ? sızce nedır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

merhaba..
gaz basıncını kontrol ediniz. iç ünitede karlanma gaz eksikliği belirtisidir( başka sorun olmadığını yazmışsınız)
ampermetre ile üç fazlı sistemin gaz miktarını ayarlamak/ölçmek pratik değildir.
en doğrusu soğutma modunda gaz/suction hattının basıncını manometre ile ölçüp ona göre davranmak olacaktır..

iyi çalışmalar . kolay gelsin..

Bende oyle tahmin etmistim 4bara sabitlesem yeter diye tahmin ediyorum sizin dusunceniz nedir acaba

Bende oyle tahmin etmistim 4bara sabitlesem yeter diye tahmin ediyorum sizin dusunceniz nedir acaba

Cihazınız hangi gazı kullanıyor ? 4 bara sabitleyeceksiniz..

r22 ise tamam 4 barın biraz üzerine çıkın eğer cihazınız R22 gazını kullanmıyorsa ona göre basınçta vermek lazım karışım gaz ise yöntem farklıdır. ekleme yapmak çözüm olmayabilir..

Gazım R22'dir teşekkür ederim sagolun

YA arkadaslar cihazin bari3 bari gecmiyor kalin boru karlaniyor ic unitede ayni sekilde istop edince uzun sure calismiyor sinirim bozuldu bu cihaz yuzunden

YA arkadaslar cihazin bari3 bari gecmiyor kalin boru karlaniyor ic unitede ayni sekilde istop edince uzun sure calismiyor sinirim bozuldu bu cihaz yuzunden

merhaba.

4 yollu vanayı kontrol edin derim. eğer vana kaçırıyorsa istersen 10 kg gaz ver bir işe yaramaz.sistem gazla dolar.
muhtemelen sizde öyle yapıyorsunuz ki gaz hattı karlanıyor.
sistemde fazla gaz olduğu için de kompresör fazla ısınıyor hatta kalkamıyor.
vana mekanik olarak çalışıyor görünebilir. yani enerji verince yön değiştirme sesi çıkarıyor olabilir. aldanma.
4 yollu vanası bozuk dış üniteden garip bir üfleme sesi gelir.
sanki boş bir gaz tüpüne gaz basıyormuşsun gibi ıslıklı bir çınlama sesi gibi.. başka türlü tarif edemedim.
bu ses varsa eğer vanayı değiştirmen gerekir.zaten dış ünite normal olarak çalıştığında çıkan sesleri tanıyorsundur. dinleme yapıp anlayabilirsin.
ayrıca;
kompresör sağlam mı hasar almış mı ? uzun süre çalışmıyor dediğine göre kısa zamanda fazla ısınıyor termik açıyor olabilir.
kılcalda tıkanıklık olabilir mi?
aklıma gelen bunlar. en basitinden başlayıp denemen lazım.
kolay gelsin.

Suanda vakum yapiyorum kompresor calismasi normal geliyor bana bir sorun tahmin etmiyorum cihaz otomatige geciyor ic unite karlanma yaptigi icin otomatige erken giriyor
Daha sonrada hemen devreye girmiyor vakumdan sonra tekrar deneyecegim
Ama saat tam bar gostermiyor sikintimin bas kaynagi malesef

Dis unitedeki gaz deposu karlaniyor normalmidir acaba