Hangi Ölçü Aleti (Multimeter)

iyesil81

Üye
Elektronik öğretmenliği mezunuyum. Elektrik Elektronik Müh. tamamlayacağım Allah(CC) nasip ederse. Bir tane Class JT-993 marka ölçü aletim vardı bozuldu yenisini almak istiyorum ileriye dönük olmasını da istiyorum. Bana bir kaç Fiyat/Performans cihazı tavsiye eder misiniz?

Birde Havya + Sıcak Hava istasyonu önerisi alabilir miyim?

bak şimdi güzel insan, işinin ve becerinin yettiği makine en iyisidir. kullandığın alanı ve işini sen biliyorsun. ama şimdiki ölçü aletleri epey yetenekli ve akıllı buda size orta alt seviye bir aletin yeterli olması anlamına geliyor. ürün gamı 1k-2k arası. ama yetmez derseniz; 2k-4k arası akıllı denilenlerden birini seçebilirsiniz. marka/ model konusu çok esnek, çünkü seçenek çok fazla. konuya marka/ model vermedim ama @fgencal ustamız, tartışma konusunun linkini vermiş, ama detaylı arama yaparsanız forumda daha aynı başlıkta bir çok konu var. bu arada işini bilen bir forumdaşımızın ölçü aleti bozulmuştu. yenisini almayı teklif ettim, ilk önce kabul etmedi ama ben ısrar ettim. marka/ modeli seçti link verdi ve hediye ettim. inanın verdiği link benim tahmin ettiğim bütçenin altındaydı. kendisine daha pahalı bir ürün seçebileceğini söylediğimde. bana yeterli olan bu dedi. yani fiyat değil kullanıcıya göre işlevi önemli. kullanan forumdaşımızın işini gördükten sonra...

Anladım. Bendeki şimdilik bana yeterdi ama şimdilik. Arızalanan cihazlar var onları tamiri için ölçü aleti lazım oldu cihaz bozuk. Yeni bir şey almak istiyorum. O yüzden bu forumda sordum. Araştırayım bakalım önerilerinizi değerlendirip araştırma yapayım. İlginiz için teşekkürler Ustam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…