Herkes elektrİkcİ olursa

Burada yazılanları okuyunca aklıma şu ibret alınacak anım geldi.
Bundan yıllar önce tanıdığım bir çifçi ailenin oğlu bahçelerini besleyen trafonun
yüksek gerilim siğortasını değiştirmek için direğe çıkıp sigortayı değiştirirken 34.5 kv 'ye çarpılıp o yükseklikten aşağıya düşüyor vucudunda sağlam yer
neredeyse kalmıyor oldukça uzun süren tedavi süreci sonunda hayatını şans eseri kaybetmedi ama şu vucudunda birçok yer sakat.

çok kılasik devamlı başımıza gelen hadiseler. bunlar bizim usta işe gidiyor lambayı bağlıyor adam basıyor lamba yannıyor. 15 ytl istiyor. ev sahibi itiraz ediyor çok değilmi sadece iki kablo bağladın. ustada diyor bağlaya bilseydin çağırmazdın beni, o iki kablonun parası 5 ytl zaten 10 ytl 10 yıllık emeğin karşılığı.ben bir konu açmıştım elektrikçiler amelemi olacak diye işte sorun bu. köy tesisatlarını evi görmeden çizrsek, oda onaylarsa tesisat kontrolda kahveden baktım derse köylüde (insanlarda)bu iş kolay be ne varmış der.penseyi bir yerine sokan piyasada çalışır.bizde AMELELİĞE DEVAM....

yanı arkadasım bu senın yazdıgının uztune bısey denılemez herseyı acıklamıssın

bende kayseri de elektrikçiyim aynı şeyler bizim başımızdada var işi başkası yapıyo imzayı başkası atıyo bence işi yapan imzayı atmalı bizim odamız sağolsun bir nebze önlemeye çalışıyo ama nereye kadar

ya çok güldüm valla arkadaşlar....arkasına penseyi takan elektrikçiyim diye geçiniyor piyasada... bütün kaymağıda bu arkadaşlarım yiyor inanın buna....

köyün birinin sağlık ocağının yeraltı kablosu grayder ilopartmış .çağırdılar acele gittik .ekmuf ile kabloları eklerken bir çok bilmiş elektrik direğine çıkmış hazır bekliyor.zannedersem kabloyu kopartan arkadaşta oymuş grayderle.

neyse fazlar çakışmış oda kahramanlık yapmış trafodan elektriği kesmiş .şimdi ben kabloları yaptıktan sonra direkten klemenslerinden söktüğü kabloları tekrar takıp o günün kahramanı olacak.

muhtar başımızda trafonun açılma emrini vermek için sabırsızlanıyor..bekçide yani günün kahramanı olacak lüzümsuz bunlardan hangisi nötr diye bana soruyor.sinirlendim birden tepem attı direğin tepesindeki lüzumsuza ve muhtara bir fırça çekmişim ikisininde yüzü kıpkırmızı oldu..
sonra tedaş ekibini çağırdım ve bu ikisinide şikayet ettim .. trafonun seksiyoner anahtarınıda tedaşçılara teslim ettirdim .demem oki bunun gibi lüzumsuz kişiler elektriçiyim anlarım diyen kişiler her zaman olacaktır.ve bir şekilde bu insanlar ne şehit ne gazi misali hayatlarıyla dalga geçip en sonunda niyazi olacaktır.

ELEKTRİKÇİNİN İŞİNİ ELEKTRİKÇİYE BIRAK derim ben .....

Güzel söz

kim ne yaparsa yapsın, ama elektrik bildiğini yapar. Son söz onundur.

elektriğin bildiğini yapması için elektrikçi vardır . benzinin motorda yanması için makineci, motorcu vardır .bir arabanın kontrolünü sağlamak için şofor vardır .suyun kontrollü olması için tesisatçı vardır ..

insan oldukça elektrikte olacaktır.elektriğiğn kontrolüde yine elektrikle ilgili fen adamlarında olacaktır. elektrik bildiğini yapmaz elektriğin bildiği tek şey direnci düşük olan noktadan geçmektir....toprağa akmaktır... nötre akabilmektetir...

Selam .. Arkadaslar ben rusyada bir turk firmasında calısıyorum.. bazan sistemleri ile dalga geciyorsamda.. bu arkadaslar kutusundan kullanma kılavuzu ( icinde teknik karakteristikleri vs ) .. ( pasaport diyorlar ) cıkmayan cihazlara bomba muamelesi yapıyorlar...

peki rakadaslar suç imamdamı yoksa 3 liram gidecek diye imama iş yaptıran adamdamı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…