Herkes elektrİkcİ olursa

Bakıyorum herkes imamlara karşı bir olmuşlar. İmamhatip mezunu olup elektrik elektronik mühendisi olmuş arkadaşlarım var. Ne yani, bir zili de takamasın mı? Biz ilkokulda zil, telgraf yapmıştık. Bu kadar mı zor bu zili takmak?

Madem ki elektriği elektrikçilere bırakmak lazım. Herkes kendi işine bakmalı diyorsunuz. Nükleer santrallar konusunda en büyük muhalefeti yapan EMO değil mi? Neden sadece kendi işinizle ilgilenmiyorsunuz?

:)
Bir yerde imamın keçisi çalınmıştı.Gazetelerde haber.İmam keçi çaldı.Sonra açıklandı gerçek ama,iş işten geçti:)
Hocam sanırım hassas olduğunuz bir konu ama konu imamlar değil ki.İşi uzmanının yapıp yapmaması.Ben yazılarımda köyde zor şartlarda imamın ya da başkasının bu işleri yapmasının haklı bir nedeni olduğunu yazmıştım.
Kendi adıma açıklama yapayım,bu yazdıklarımda ne imamlığa karşı düşünerek yazı yazdım,ne de diğer arkadaşların yazdığı yazılarda böyle bir karşıtlık sezdim.

Özür diliyorum. Herkes karşı diyerek yanlış ifade kullanmışım. Ama okuma üfleme gibi bir ifade biraz aşağılayıcı olmamış mı sizce?

elektrik işini elektrikçi yapar kural budur
Güzel söz

kim ne yaparsa yapsın, ama elektrik bildiğini yapar. Son söz onundur. :)

arkadaşlar size katılıyorum ama göreceli olarak kabahat imamada yardımcı olmaya çalışmış şu bir gercekki birçok köyde nasıl öğretmenler birçok şeyi köylüden daha iyi biliyorsa imamlarda öyle yardımcı olmaya çalışmış olmamaış gönül istediki karaışmasın ama sorun imamda diil ona zilimi takarmısın diyen köylüde belki adam caminin lozmanına zil takmış köylü görmüş banada takarmısın demiş olamazmı ama asıl sorun zili taktırmak için imama muhtaç bırakan yöneticilerde diilmi

evet herkes kendi işini yapsa ne kadar güzel olurdu bende bazen elektriği çok basitmiş gibi zannedenlere kızıyorum

Şantiyelerde, inşaatlarda ne yazıyor bu adamlara okutmak lazım:
"elektrik işini elektrikçiye bırak"

Tüm yazılanlar çok iyi... İyi de, sağda solda, köyde, mahallede elektrikçi geçinen cebinde penseli o arkadaşlar, yaptıkları tesisatların işbaşlama-işbitim dosyalarını nasıl yaptırıyorlar ?

Onların işlerine imza atan bizim meslektaşlarımız değil mi? 50 lira için bu insanların iş yapmalarını destekleyen BİZLERİZ arkadaşlar...

Bizim bize yaptığımızı kimse yapamaz. İş ahlakımızı gözden geçirmeliyiz. Meslek odalarımız haraç toplama kurumu olmaktan çıkmalı... Bu bozuk düzeni düzeltecek olan yine bizleriz...

220-380 nı bırakın elektrigin e sınden anlamayıpta trafo ustunde OG sıgortası degıstırmeye calısanlar var. bu arkadasa ımam bıle care bulamaz

ülke gerçekleri ne yapabilirki yaşadığımız hayat bile takıtiri ilahinin koruması altında og sigortası değişen muhtar kontaktör takan tornacı direğe çıkan bina yöneticisi ne diyelim Allah koruyor bu adamları

Forum istatistikleri

Konular
129,217
Kullanıcılar
451,583
Son üye
TheBridge

Yeni konular

Geri