Hes lerde kullanılan encoder

yavuz31

Usta Üye
HES lerde kullanılan encoder vardır özellikle radyal kapakta veya transdüser bu cihazlar ithal ve çok pahalı 10 mt encoder 2000 euro civarında buna alternatif olarak ne kullanabiliriz daha ucuz

Enkoder'ın marka modeline göre yorum yapmak daha mantıklı olacaktır.
Teknik özelliklerine bakıldıktan sonra
  • Arttırımlı mı ? Mutlak Enkoder mı ?
  • Kaç Puls ?
  • Kaç çıkışlı ?

karar verilebilinir.

sick marka 4-20 ma

kaç puls kaç çıkış bilmiyorum

10 mt halat farzedin kapak tam kapalı sinyali tam açık sinyali ve %kaç açık sinyali verecek scadaya kumanda odasından okuyacaklar

en ucuz en pahalı encoder farketmez benim merak ettiğim buna alternatif birşey yokmu başka şekilde halledilemezmi

4-20Ma den bahsediyorsunuz encodir dan soz ettiginizden eminmisiniz ?
sick marka ise tam kodunu yazin mutlaka alternatifi ucuzu vardir

Büyük ihtimal Pozisyon encoder diye tabir edilen ürünlerden
Absolute yani mutlak enkoder sınıfına giriyor
ürün hakkında pek bir bilgim ne yazıkkı yok

eminim siz sick'ten almak için kullandığınız sipariş kodunu yazarsanız daha fazla arkadaş yardımcı olmaya çalışacaktır.

arkadaşlar ucuzu demiyorum alternatif encoder yerine başka ne olabilir

HES de radyal kapakta çalışan yapan uğraşan ?

spillway gate icin bir cok yontem kullanabilirsiniz.

1-hidrolik piston uzerine enjeksiyon sektorunde cok kullanilan cetvellerden koyabilirsiniz.
2-bir makara sistemine encodir baglayip makaradaki 10 mt halati kapaga baglayabilirsiniz.
3.analog cok turlu ozel potlar var bunlarin ucuna bir metre turu aparat yapip ucunu kapaga baglayabilirsiniz

1000 - 2000 euro encoder için çok pahalı tornada yaptırdığım özel bir korumalı muhafaza içerisine 0-10 0-24 0-36 voltaj veren bir potansyometre yerleştirerek mekanik bir kol ile radyal kapağın hareketli koluna bağlantı yaparak encoder den kurtulduk 16 kapaklı bir HES düşünün en az 16 bin euroya malolacak sistemi yarı fiyatına maledebiliyorum ayrıca scadaya vererek remote kontrolüde sağlayabildim en azından para yurt dışına çıkmadı milli servet içeride kaldı fikirleriniz için teşekkür ederim

hes ler için daha cazip fiyata daha sağlam encoder tasarımında yardım edebilirim ilgilenlere duyrulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…