HMI ktp-600 Wrong Station Name Hatası

fractal

Üye
ktp600 ile ethernetten pc ye ethernetten bağlanmaya çalışıyorum.yazılım yüklemek için ama panele bir türli ip giremedim kabuel etmiyor.ne yaptıysam bağlanamadım.nerde yanlış yapıyorum.manuelide var ordaki gibi yapsamda ip leri kabul etmiyor. wrong station name hatası veriyor.sanal xp kullanıyorum birde...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sizin verdiğiniz ip çakışıyo olabilir. ekrana verdiğiniz ip le plc ip farklı olması lazım.Ayrıca programı hub üzerinden ekrana atıyorsunuz yoksa direk ekrana ethernet giriyorsunuz eğer direk ekrana ethernet giriyorsanız bağlantının cross yani çapraz bağlantı olması lazım

neden ekrana direkt ip yazamıyorum.yazdığım ip leri kabul etmiyor wrong station name:the name is not DNS compatible.... diyor
yani uygun dns ismi değil demekmiş..bu nasıl oluyor..

ilk başta ben ekrana ip yazıp sonra bağlanmayacakmıyım?

ip adresini nasıl giriyor sun ptrsc yapıp hatayı verdiği zamanki resi koyabilirmisin

ekranı besleme verip açıyorum
control panel----transfer-----advanced---specity an ip address seciyorum.ip girmeyi deniyorum uyarı veriyor olmuyor...

bir resim koyma şansın varmı hata verdiği zamanki ve ip adresi girili zamanki

hocam device kısmındaki station name e büyük harfle ekrana isim verdiğim için hata yapıyormuş.şimdi istediğim ip verebiliyorum ama yinede bağlanamadım.kesin çaprazlama yapılmış kablomu gerekiyor pc----ekran ethernet bağlantısı için..?

Tekrarlıyorum eğer huba bağlı değilse aşağıdaki cross bağlantı ile atacaksın.
Birde plc nin sistemdeki adresi örnek 192.168.0.10 isesenin yerel ağbağlantılarından ip adresini 192.168.0.12 vs gibi farklı vermem lazımBu şekilde % 90 olur

aynı bağlantıyı ve ip ayarlarını yaptım defalarca denedim ama olmadı.acaba bu wmplayer sanal xp denmi kaynaklanıyor...?neden olmuyor..

yardımk için teşekkürler..

pekihmi ekranındaki ip ayarlıyorsun program içinde atarkenki ip ayrını yapıyormusun yani usb veya ethernetle programı at gibi onun haricinde eğer onlarda doğruysa kendi programlama kablosu usb veya benzeri kabloyla atmayı deneyiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,064
Kullanıcılar
451,345
Son üye
boggus

Yeni konular

Geri