Işığa Yönelen Güneş Paneli

erquncan

Üye
ışığa yönelen güneş panel projesi yapmak istiyorum hani şu 4 led kullanılan ışık tutunca motorlar vasıtasıyla panel çevirilen proje.. yalnız motor sürücü devresi mikrodenetkeyicilerle yapıldığı gibi sadece transistörleri iletime veya tıkamaya sokarak da yapılabiliomuş bana mikrodenetleyicisiz olarak yapılan devresi lazım nasl bulabilirm acaba?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
banada lazim böyle bir devre yardım pls

buldum devreyi..bu forumda iş yok anlaşılan..ozan0909 kardeşim eğer hala devreyi arıyorsan bana ulaş..madem forum bilgilerini paylaşmiyor bizde paylaşmayız..

arkadaş burda kimse zorla bilgi paylaşmıyor hayrına yapıyorlar işi zaten kimseyi zorla üye yaptıklarıda yok...

Merhabalar, ışığa yönelen güneş paneli ile ilgili devreyi benimlede paylaşabilirmisiniz?,teşekkür ederim

buldum devreyi..bu forumda iş yok anlaşılan..ozan0909 kardeşim eğer hala devreyi arıyorsan bana ulaş..madem forum bilgilerini paylaşmiyor bizde paylaşmayız..
Ne olur paylaş. Çok lazımdı.

Kimileri bulunmaz hint kumaşı zannediyor kendisini.

google yazıp arama yapmaya niye üşeniyoruz anlamıyorum.
bu konu hakkında daha önce forumda konu açılmış mesela : https://www.kontrolkalemi.com/forum/odev-bolumu/27225-gunes-takip-devresi.html
başka bir sitede: *******
ve daha binlercesi google yazınca çıkıyor.

bolubeyi'ne katılıyorum.
bilgi paylaştıkça büyür.
bu forum elektrik ağırlıklı elektronikle ilgili bir foruma sorunu sorsaydın aynı gün içerisinde cevabını alacağını düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkür ederim, internetten araştırmıştım fakat doğru kelimeleri yazmamışım demekki, tekrardan sağolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…