işletme sorumlusu bakım prosedürü

promete1

Üye
merhaba arkadaşlar,ustalar bakıyorumda İşletm Sorumluluğu son günlerde bayağı aktif bende işletme sorumlusu olarak işe başlayan bir yeni mezun elektrik-elktronik mühendisiyim. bu kadar önemli ve telafisi olmayan bir konuda bu kadar az bilgi olması doğrusu beni biraz şaşırttı. Ben özellikle komsu konudaki bilgilerden faydalandım ama sormak istediğim bu tarz jeneratör ve trafosu bulunan AG ve Yg işletmelernde Bakım prosedürü nasıldır bunula ilgili formları elinde olanalar gönderebilirse çok sevinirim nette dogru düzgün not yok birde kısaca haftalık sırasıyla nasıl bir bakım prosedürü izliyorsunuz (endüktif-kapasitif ölçüm, akü konrtrolü, trafo yağ değişim vs.gibi) bir meslektaşınıza yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar

Anladığım kadarı ile Trafo, jeneratör, UPS ve akülerinden siz sorumlusunuz..
örneğin trafonun işletme sorumlusu resmi olarak sizmisiniz..
bunun haricinde bazı yerlerde jeneratör ve UPS yi kuran firmalar periyodik
bakımlarını yapıyorlar.
bu forumda trafonun periyodik bakımları ile ilgili notlar vardı.

bazı müh. lerimiz oldu bizlerden bilgi aldı aynı bilgiyi bize çok pahalı geri satı bu satıştan muzam zarar etiğim için daha temkinli olmama gerektiğini düşünüyorum. sütte dili yanan ayraını yanıdan geçmezmiş ... ama ilerleyen zaman için de istediğiniz formlara uşabilirsem burdan paylaşırım ....

bilgi verende vermeyende canı sağolsun ben öğrenmek için sormuştum bunlar okulda verilen şeyler değil...
@elek evet kardeşim ups var trafo var ag og resmi sorumlu

yaa abiler biri bana topraklı priz nasıl bağlanır anlatır mi

yardım!!
kapasitif ölçüm yükse %23 iki aydır cezada konpanzatör röle entes (RG3-12c) gözlemliyorum 2. ve 4. kondansatör ledleri yanıyor.
YÜK=Şebekeye bağlı 3 adet ups var dengesiz yük olarak büyük sunucu odası var var vs.
kurulu güç 1000kva
nasıl cezadan kurtulabilirim?

promete1 oneclikle is hayatinda basarilar
isletmenin kosullari makinelerinin cihazilarinin durumu senin bakim onarim planlamalarini belirleyen en onemli faktorlerdir yerin vardir her zaman toz ceker her gun temizlersin yerin vardir klimalidir hafta da bir bakarsin bunlar tamamen zamana gozleme dayali takip edilerek oturtulacak bir sistemdir bakim ve onleyici faaliyetler konusu cok isletmede arka sayfalarda kalir ama uretimde aksamalar oldukca one sizi surerler bu tur ofsayt pozisyonlarina dusmemek icin hizli bir gozlem sureci acil eylem plani devaminda periyodik bakim plani kendi sistemini kendin yapacaksin sizden once orada olanlar bunu biraz zorlayacaktir bu da sizin ikna kabiliyetinize kaliyor

kompanzasyon gibi kritik konularda hemen firmayi arayip teknik servis ile konus hizli hareket etmek icin bilmedigin konulari hic etrafinda dolanmadan servisine sormak cogu zaman en faydali yoldur

İşyerinde kullanılan cihazların bir kısmının inernetten kullanım ve bakım kılavuzları vardır. Oralardaki periyodik bakım talimatlarını referans alırsan faydalı olur. Onu dışındakiler Hasantaskan'ın dediği gibi tecrübeyle olacaktır.

merhaba arkadaşlar,ustalar bakıyorumda İşletm Sorumluluğu son günlerde bayağı aktif bende işletme sorumlusu olarak işe başlayan bir yeni mezun elektrik-elktronik mühendisiyim. bu kadar önemli ve telafisi olmayan bir konuda bu kadar az bilgi olması doğrusu beni biraz şaşırttı. Ben özellikle komsu konudaki bilgilerden faydalandım ama sormak istediğim bu tarz jeneratör ve trafosu bulunan AG ve Yg işletmelernde bakım prosedürü nasıldır bunula ilgili formları elinde olanalar gönderebilirse çok sevinirim nette dogru düzgün not yok birde kısaca haftalık sırasıyla nasıl bir bakım prosedürü izliyorsunuz (endüktif-kapasitif ölçüm, akü konrtrolü, trafo yağ değişim vs.gibi) bir meslektaşınıza yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar

Sevgili Arkadaşım Yeni İşin Hayırlı Uğurlu Olsun Kazasız Belasız.

İşletmedeki Makinaların Ne Olduklarını Tam Yazarsan Belki Faydamız Olabilir.
Kendi Şirketimde Kullandığımız Bakım Formları Mevcut elimde Belki Aralarında Senin işine Yarayan Çıkabilir.Seve Seve Paylaşırım Bunları

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,365
Son üye
Said160

Yeni konular

Geri