işletme topraklaması yardım

4 Adet 315 kw motorumuz var.Motorların topraklaması var,panolar ayrı bir odada,çalışma şekli reosto,motorlarda kullandığımız topraklamayı paraler olarak panolara taşıdık fakat zannedersem yeterli gelmiyor.Mesela motor koruma,zaman saat,i çok sık arıza yapıyor,aynı zamanda yanmaması gereken sinyal lambaları zayıf bir şekilde yanıyor.Ne yapmam lazım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
4 Adet 315 kw motorumuz var.Motorların topraklaması var,panolar ayrı bir odada,çalışma şekli reosto,motorlarda kullandığımız topraklamayı paraler olarak panolara taşıdık fakat zannedersem yeterli gelmiyor.Mesela motor koruma,zaman saat,i çok sık arıza yapıyor,aynı zamanda yanmaması gereken sinyal lambaları zayıf bir şekilde yanıyor.Ne yapmam lazım.

baslikta "isletme topraklamasi yardim" diyor, soruya bakiyorum "motor". Motor'larda isletme topraklamasi olmaz. Cekmis oldugunuz topraklama, koruma topraklamasi olmali.

Panodaki notr ile motor yuzeyleri arasinda bir temas varmi olcu aleti ile kontrol edilmeli.

Forum istatistikleri

Konular
129,070
Kullanıcılar
451,350
Son üye
25Dadaş25

Yeni konular

Geri