IC-PROG dan Pıc e Nasıl programı atacağım ?

uatam

Üye
Merhaba pic programlamaya yeni başlayacağım .programı yazdım seri port girişli programlayıcıya nasıl (pic e) nasıl yükleyeceğim Mplab 5.70 var ama 16f628a seçemiyorum 16f628 var .ne yappmam gerekir ?teşekür ederim

628 e göre oluşturdugun hex dosyasını 628a ya yükle sorun çıkmaz...

sorun çıkmaz ama bir şey soracağım açılırken hata veriyormu priviged instruction gibi?

HAYIR ÖYLE BİR HATA VERMİYOR . MPLAB 8.10 A BU PROGRAMI YAZIYORUM HATA VERİYOR .KİTAPTA GÖRDÜĞÜMÜN AYNISINI YAPIYORUM AMA OLMUYOR .PROGRAM BU

;===PROG1.ASM====
LIST P=16F628A
INCLUDE "P16F628A.INC"
_CONFIG _XT_OSC & _WDT_OFF & _PWRTE_ON & _MCLRE_ON & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _DATA_CP_OFF & _CP_OFF
;-------------------------------------------------------------------------------------------------
ORG h'0000' ;
CLRF PORTB ;
BANKSEL TRISB ;
CLRF TRISB ;
BANKSEL PORTB ;
BASLA
MOVLW h'55' ;
MOVWF PORTB ;
DONGU
GOTO DONGU ;
END ;
;-----------------------------------------------
ASSEMBLY İLE YAZDIM.

HATASI DA BU

Debug build of project `C:\Documents and Settings\WindowsXP\Desktop\deneme\PROG1A.disposable_mcp' started.
Preprocessor symbol `__DEBUG' is defined.
Mon Jun 14 13:14:33 2010
----------------------------------------------------------------------
Clean: Deleting intermediary and output files.
Clean: Deleted file "C:\Documents and Settings\WindowsXP\Desktop\deneme\PROG1A.mcs".
Clean: Done.
Executing: "C:\Documents and Settings\WindowsXP\Desktop\MPASM Suite\MPASMWIN.exe" /q /p16F628A "PROG1A.ASM" /l"PROG1A.lst" /e"PROG1A.err" /d__DEBUG=1
Warning[207] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\WINDOWSXP\DESKTOP\DENEME\PROG1A.ASM 4 : Found label after column 1. (_CONFIG)
Error[122] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\WINDOWSXP\DESKTOP\DENEME\PROG1A.ASM 4 : Illegal opcode (_XT_OSC)
Message[302] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\WINDOWSXP\DESKTOP\DENEME\PROG1A.ASM 9 : Register in operand not in bank 0. Ensure that bank bits are correct.
Error[173] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\WINDOWSXP\DESKTOP\DENEME\PROG1A.ASM 17 : Source file path exceeds 62 characters (C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\WINDOWSXP\DESKTOP\MPASM SUITE\P16F628A.INC)
Halting build on first failure as requested.
Debug build of project `C:\Documents and Settings\WindowsXP\Desktop\deneme\PROG1A.disposable_mcp' failed.
Preprocessor symbol `__DEBUG' is defined.

BUILD FAILED

asm kodunun sonunda ; olmaz diye bilşiyorum o c dilinde konuluyor belki ondandır.

Forum istatistikleri

Konular
129,014
Kullanıcılar
451,242
Son üye
Tblade

Yeni konular

Geri