ICL 7107 VE LM35 TERMOMETRE

ilk başta onu kurmuştum

o zaman kurulumda hata olabilir. Tekrar kurmanızı öneririm çalışan bır devre

defalarca kurdum her seferinde aynı hatayı yapıyor olamam. bu konuda kendime güveniyorum. malzemeler de sağlam entegreyi de değiştirdim. burada hata yapılabilecek bi yer var mı? sonuçta 66 68 gibi degerler yazıyo ancak lm35 in bi etkisi yok. hata nerededir

Devreyi kurduktan sonra olcum uclarina paralel bir avometre baglayip kontrol ettinizmi?

Boyle bir sikinti ile bir kez karsilastim seri ampermetre yapmistim. Olcu aletinin sasesi ile deger olctugum devrenin sasesi arasinda bir karisiklik oldu 7107 entegresi bozuldu ve ekranda cok degisken degerler okumaya baslamisti.

Besleme sorunu olabilir parazitli bir guc kaynagi sapittirabilir.

nassıl yani anlamadım? lm35 bağladım kısımları mı diyosunuz?

nassıl yani anlamadım? lm35 bağladım kısımları mı diyosunuz?

Lm35 in cikis ucu ile sase arasini dcv kademesi de olcunuz. Olctugunuz deger ortam sicakligi olmali. Eger ilgisiz bir deger yada 7107 ile yaptiginiz devredeki gibi dalgalaniyorsa lm35 sorunlu olabilir.

7805 ve 7660 kullandım. acaba diyorum ki devreyi board'da değil de astırıp direk plakete kursam mı? ne önerirsiniz zamanım kısıtlı

Plakete kurmadan once projeboard uzeri de calistiriniz. Pcb uzerinde dahada icinden cikilmaz hale gelebilir birde barsa bir hata cozum icin ikinci revize pcb yapmak zorunda kalirsiniz.

hocam tekrar tekrar kurmak hiç bişey kazandırmadı şu ana kadar attıgınız devreyle başladım şu an ki hal ortada dediğiniz gibi bi ölçüm yapıcam eger sonuç alamazsam ne yapmalıyım sorun nedir?

hocam tekrar tekrar kurmak hiç bişey kazandırmadı şu ana kadar attıgınız devreyle başladım şu an ki hal ortada dediğiniz gibi bi ölçüm yapıcam eger sonuç alamazsam ne yapmalıyım sorun nedir?
Bence ilk sunu yapin LM35 e 5 volt verin ortam sicakliginda out ucundan kac volt aldiginizi buraya yazin. Bu bize sorunun lm35 demi 7107 devresindemi oldugunu soyleyecek.

Guc kaynagi olarak ne kullaniyorsunuz? Iyi filtre edilmis bir guc kaynagi onemli.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,404
Kullanıcılar
451,932
Son üye
senbetul

Yeni konular

Geri