invertör yardım

Pardon hocam ben eksik okumuşum.Kusura bakma

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Estağfurullah ne kusuru. Burada birbirimize yardım için bulunuyoruz.

Nasıl bir invertör aldınız?Tam sinüs çıkışlı mı?Fotoğraf eklerseniz sevinirim.

saygıdeğer ustalar
burada benim bir izahat hatam var özür dilerim
burada sigortaları dememem gerekiyordu sadece giriş sigortası demem gerekiyordu
ilgi ve alakanıza teşekkür ederim
son olarak bana gerekli olan malzemeler nelerdir acaba
ikincisi invertör devamlı açık olacağından kontaktörü akü çıkışıyla invertör arasına yani 12 v a koymamızda bi mahsur olurmu sebebi invertör çıkışıma koyarsak üzerinde 3 adet fan var devamlı bu fanlar çalışacak bu sebeple aküden enerji yiyecek ve şarz alacak buda akünün ömrünü kısaltacak yanlışım varsa düzeltiniz
hepinize teşekkürler.

Nasıl bir invertör aldınız?Tam sinüs çıkışlı mı?Fotoğraf eklerseniz sevinirim.

2000 w modifiye max 4000 w veriyor fiyatına gelince 440 tl
plazma + pc+ uydu cihazı gibi cihazlarda sorunsuz çalışıyor
arkadaşım aynı cihazla kombi dahi çalıştırıyor
ben esas rüzgar gücünden elektrik üretmek istiyordum fakat yeterli rüzgar alamadığım için yarıda bıraktım

Akü çıkışına koyacağınız kontaktörü 12 v. dc. kontaktör kullanabilirsiniz.
Kontaktörü alırken hem bobin geriliminin, hemde kontaklardan geçecek akımın dc. olacağını satıcıya mutlaka bildirin.
Bu arada dc. kontaktör bayağı bir büyük olmalı. Çünkü bu kontaktörden daha fazla akım geçecek.
Size gerekli olan malzeme ;
1 adet 220 v. ac. kontaktör,
1 adet 12 v. dc. kontaktör. Bunlar yeterli.

Hocam 12 Volt DC kontaktör yerine 12 Volt 80 Amperlik röle kullanabilir.Fiyatı daha uygun, oto elektrikçilerden temin edilebilir.

Tam sinüs çıkışlı değilse üzerinde motor bulunan cihazları kullanmanızı tavsiye etmem.(Buzdolabı, kombi(içindeki devir-daim pompası nedeniyle) vs)

Sayın alpernbugra!
Bu bahsettiğiniz 12 v. 80 a. röle nasıl birşey doğrusu bilmiyorum.
Tek kontakmı, çift kontakmı, normalde yardımcı kapalı kontağı varmı ?
basic arkadaşımıza lazım olan 2 ana kontak ve bir yardımcı kapalı kontağı olan bir kontaktör veya röle diyelim.
Her iki kontaktör bobin beslemesi diğerinin kapalı kontağından geçmek zorunda.
EDİT : Sonradan düşündümde 12 v. bölümünde olacağı için tek ana kontaklı olabiliyor. Ama yardımcı kapalı kontak olması hala geçerliliğini koruyor.

Otobüslerin klimalarında falan kullanılıyor.Ben gene elektrik kesintisinden bağımsız düşündüm(Kullanıcının manuel kontrol edeceğini düşündüm).Normalde kapalı kontağı yok.Sadece aç-kapa yapıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…