ISD1760 ses kayıt entegresi hakkında

tekosis

Üye
Merhabalar. acaba daha önce aranızda ISD1760 entegresini kullanan varmıdır? tam ısd2560'ı çözdüm derken birde bu çıktı başıma. acaba bu entegrede pause özelliği varmı? birde ısd2560 daki gibi belirli adresler arasında çalışabilme özelliği varmıdır? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar...

soruma bir de ekleme yapmak istedim. bu entegrenin datasheetini indirdim. "isd1700 series" olarak var her yerde. benim aradığım 1760 serisi, biliyorum bu dataşitin içinde var bu bilgiler de, ben bunu pic ile haberleştirmek istediğimde yada play,pause yapacağımda ne olacak? bunlar bu bilgi sayfalarında yok. bilgisi olan bir zahmet yazarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler. saygılarımla...

hâlâ bir umut bekliyorum arkadaşlar...

beklemedeyim arkadaşlar. yokmu bilen?

İsd 1700 serisi ses kayıt entegreleri 1730-40-50-60 gibi hepsi amaç olarak aynı ama osilstör krıstalleri degiştirilerek farklı sürelerde kayıt yapmanıza olanak tanır

misal 12Khz krıstal kullanırsan 40 saniye ,4Khz krıstal kullanırsanız 120saniye kayıt yapabilirsiniz anlamına geliyor.

PIC ile kontrol ederkende çıkış portlarınızı uln 2003 an entegresine, 2003 an entegresininde çıkışlarını şaseye çekiniz

RESET çıkışını uln ye uln çıkışını şaseye
ERASE çıkışını uln ye uln çıkışını şaseye
PLAY çıkışını uln ye uln çıkışını şaseye
REC çıkışını uln ye uln çıkışını şaseye
FWD çıkışını uln ye uln çıkışını şaseye
VOL çıkışını uln ye uln çıkışını şaseye
FT çıkışını uln ye uln çıkışını şaseye

Aşagıdaki url yi incele basitce çözebilirsin

ISD1700 pdf, ISD1700 description, ISD1700 datasheets, ISD1700 view ::: ALLDATASHEET :::

unutmadan bu entegrede pause çıkışı yok .sadece resetleyip baştan başlaya bilirsiniz
Kolay gelsin

Son düzenleme:
ilginiz için teşekkür ederim. şu an öğrenmeye çalışıyorum. tekrar teşekkükler...

ustam tekrar merhaba. uğraştım ama bu entegrede pause ile ilgili bilgi bulamadım. biraz daha yardımınızı yada diğer arkadaşların yardımlarını bekliiyorum. şimdiden teşekkürler...

Bu entegre ile MCU arasında seri iletişim yaptırabilirsiniz. Entegrenin iletişim için kullandığı pinler MISO, MOSI, SCLK ve SS pinleri. Eğer 8051 veya atmel serisi kullanılırsa bu entegrelerin uçları direkt ilgili pinlere bağlantı yapılır. Ancak kullanılacak olan mcu pic ise bu uçlar;

MISO (Master In, Slave Out Data I/O Pin)
MOSI (Master Out, Slave In Data I/O Pin)

SDI pini MISO pinine
SDO pini MOSI pinine
SCLK pini SCLK pinine bağlantı yaparak seri iletişim gerçekleştirebilirsiniz.

teşekkürler. bir sorum daha olacaktı kusura bakmazsanız eğer. bu entegrenin datasheeetinde artılar ve eksiler ayrı ayrı gruplandırılmış durumda. bunun sebebi nedir? sadece gürültüyü azaltmakmı? bu grupları kendi aralarında birleştirirsem gürültüden başka problem oluşurmu? tekrar teşekkür ederim...

merhaba devreyi çalıştırdım. belki benimle aynı durumu yaşayanlar olur onlar da uğraşmasınlar diye yazıyorum. Entegrenin datasheetinde 16. sayfadaki kontrolleri buton ile yapılan mikrofondan kaytılı devreyi denedim. Olay basit. bütün şaseler ve bütün "+" uçlar birleşecek. Benim hatam record butonunun ucunu yanlışlıkla + ya vermek olmuş. Ayrıca entegrede "pause" modu yok yada ben bulamadım. Bundan dolayı pause yapmak için 20 numaralı pine bağlı Rosc direncini şaseden ayrıyorum. bu sayede osilatör çalışmadığından entegre yerinde sayıyor. İlgilenenlere duyurulur...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…