JENARATÖR ARIZASI

125 kva cat. Jenaratör yükyeyken frekans (devri)düşerek arıza veriyor.jen.boşta iken voltaj 400 frekans 55 hzve hiç problem yok yüke verildiğinde 80 a ulaşıldığında problem başlıyor. Ve arıza veriyor. Sorun ne olabilir.

CAT i aradınız mı? Bizdeki bir Jenaratör de ısınma muşuru kaynaklı bir sorun oluyordu.firmayı arayıp yardım isteyin.Veya Jeneratörü uygun yükte çalıştırıp Motor devrini ölçün. Devir ugunsa altarnatörde değilse dizel grubunda arıza arayın

kontrol ünitesi arızalı olabılır yuke gırdınmı gaz kolunu cekmesı gerekır veya jenaratöre mudahele etmelı

yükte arızaya geçiyorsa muhtemelen alternatördeki uyartım sargılarından kaynaklanıyordur. tabii en güzel jenaratör arıza katalogu bulursanız arızaları tek tek takip ederek bulabilirsiniz hayırlı çalışmalar

1 dizelin pompası yakıt filitresi
2 gavarnor otomatik kontrol ise kontrol kartı
3 koruma sistemi de sistemi stoba çekiyor olabilir.

Arkadaşım ikaz otomatik konum anahtarı arızalı olabilir. Anahtarı bir kontrol et istersen. Yüke göre ikaz vermiyordur bizded aynı jenaratör var bazen biz unutuyoz. Kış günü ya malum akçşam alunca leneratör stop ediyor. Bilgi amaçlı verdim.
Saygılar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…