Jenatörler ile ilgili bilgi

dent01

Üye
Ödevim için endüsriyel jenatörler firmalarının artıları ve eksileri nelerdir?Hangisi en iyidir.Lütfen yardım edin..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kardeş bu konuda firmaların olumsuzluğunu belirtmek uygun olmaz fakat karşılaştığım arızalarda önemli sorun akü şarj cihazının dandik takılması ve sonucunda akülerin ömürlerinin bitmesi,2. bir olayda jenaratör ayrı satılıp transfer panolarının başka firmalar tarafından yapılması jeneratörler yine jeneratör firması tarafından transfer panosu düzenlenirse koruma daha maksimum olmakta bunuda belirteyim.

Firmaların olumsuz taraflarını ulu orta eleştirmek iyi olmaz kanısındayım.Zira benim memnun olduğum bir firmayı başkası beğenmeyebilir.Bence konu başlığı JENERATÖR MONTAJINDA YAPILAN HATALAR olmalı...

motor özellikleri yakıt tüketimleri generatör yapıları v.s bence tüm firmaların kataloglarını inceleyip buna sen karar vermelisin arkadaşım

dediklerinize katılıyorum ama takdir edrsiniz ki tecrübe etmeden sadece yazılıanlarla hangisi iyi veya kötü ayırt edilemez.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların uluorta değil de mail adresime bilgi göndermelerini rica ederim. *****@gmail.com.Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım ben bir jeneratör firmasında çalışıyorum ve diğer arkadaşlara katılıyorum kimse dört dörtlük değildir her firmanın belirli eksiklikleri vardır jeneratör firmalarının sitelerine girip kullanılan motor ve alternatörleri araştırmalısın bunun sonucunda göreceksin ki hemen hemen hepsi aynı ürünleri kullanıyor bu durumda önemli olan servis imkanları müşteriye ulaşım kullanılan panolar paneller vs gibi durumlardır.

İyi ve kötü tanımları görecelidir.Herşeyin başı gereksinmenin doğu tespitidir.Jeneratörler de istisna teşkil etmez.Kullanacağın râkım;ilk yükü karşılama oranı,sürekli ve geçici güçler ,yakıt tüketimi,servis,yedek parça say say bitmez.Bu verilere göre firma kataloglarından sen en uygunlarını seçeceksin.HA ben şunu seçtim şöyle bir sorun çıktı-çıkabilir mi diyorsan yaz cevaplamaya çalışalım

çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…