JENERATÖR ARIZASI

Mardahan

Üye
Müşterimin 10 KVA dizel monofaze jeneratörü ile başım dertte...

Kondansatör sağlam.
Diyotlar sağlam...

Ne 220 ne de 12 volt çıkmıyor.
Bazen motorun devrini yükselttiğimde, gerilim normale dönüyor.
Yine bazen bu normallik bir süre devam ediyor.
Bazende voltaj normale döner gibi yapıp, devir düşünce sıfırlanıyor...

Çıkamadım işin içinden...

Yardımlarınızı bekliyorum...

Teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
varistör sağlammı?

mrb

jeneratörün dışadan uyatılıp manyetik alanının tekrar saglanması erekebilir eger uzun süreli bir calısmama durumu olustu ise bir dıs uyartım ile iç mantetik yani voltaj uretmesi için gerekli manyetik alanı tekrar olustura bilirsin

kolay gelsin

jeneratörün devrinin 1500veya 3000d/dk'da sabit olması gerekli.jeneratörün markası nedir daha fazla yardımcı olabilirim

jeneratörün devrinin 1500veya 3000d/dk'da sabit olması gerekli.jeneratörün markası nedir daha fazla yardımcı olabilirim

Jeneratör çin malı... Hepsi birbirinin aynı gibi zaten... ;)
Bazen normal devrinde normal gerilimi veriyor... Bu durumdayken devir yükseltildiğinde gerilim de yükseliyor... Frekansını ölçmedim ama, teknik olarak frekansda değişiyordur...
teşekkürler...

Dostum bir adet 9 volt pil al jeneratör çalışırken uyartım sargılarına kısa süreli 1-2 sn dey dir çek olmazsa akü ile dene

sebekede elektrık varken jenarator stop edıyorum ve sebekeden elektrık gelıyo fakat bınaya dagılmıyor bıraz karıstırdım ıkı tane kontaktor buldum kontaktore tornavıda ıle bastırdım sebekeden gelen elektrık bınaya gırıs yapıyo alıcılar calısıyo fakat jenaratorden ses gelıyo su akar gıbı sebekeden elektrıyı nasıl alırım jenaratorde kı arza ne olabılır yardım edersenız sevınırım tskler

sebekede elektrık varken jenarator stop edıyorum ve sebekeden elektrık gelıyo fakat bınaya dagılmıyor bıraz karıstırdım ıkı tane kontaktor buldum kontaktore tornavıda ıle bastırdım sebekeden gelen elektrık bınaya gırıs yapıyo alıcılar calısıyo fakat jenaratorden ses gelıyo su akar gıbı sebekeden elektrıyı nasıl alırım jenaratorde kı arza ne olabılır yardım edersenız sevınırım tskler

JENERATÖRÜN ARIZASI NE?

1. sorunun cevabı arkadaşım rotor sargılarında kopuk var bu nedenle hız artınca merkez kaçla iletim sağlanıyor ama normale dönünce temas kesiliyor. sargılarını ölç sen. ikinci konu yani gökhanın sorusu arkadaşım jeneratörün şebeknin geldiğini anlamıyor bunun bir sürü sebebi olabilir. Mesela otomatik gibi anlattığın jeneratörün manuel konumda kalmış olabilir ya da her şey normalse oto kumanda modülün nedir bilmiyorum ama şebekenin geldiğini algılayıp o senin elle bastığın kontaktörü çektirmesi gerekiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,261
Kullanıcılar
451,664
Son üye
OGÜN TOPUZ

Yeni konular

Geri