küçük jenaratör yapımı için bir kaç soru?

Alabileceğin akım alternatör gücü ile orantılı. Diyelimki bobinlerin sarım sayısını arttırdın ve 10V ürettin. Alternatörün güçü ise 10W. Bu durumda teli ne kadar kalınlaştırırsan kalınlaştır çekebileceğin akım 1A olacaktır.

Sarım sayısını iyice arttırdın ve 100V ürettin. Bu durumda çekebileceğin akım 0.1A in üstüne çıkamayacak.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar valla kafayı yiyeceğim sizide çok uğraştırıyorum kusuruma bakmayın ama maksadım ilim öğrenmek ben bunu yapmak istiyorum neler yapmam lazım sarımla ilgili bana yön vereceğiniz bir resim veya döküman var mı acaba veya benim yaptığım ( 2.5Volt aldığım aleti neler yapabilirim ki böyle olsun ) ? Saygılar.

Mıkantısları dizerken kuzey-güney diye mi dizeyim yoksa sadece kuzey ya da sadece güney tarafları mı emyae tellere baksın? Cevap verebilirsen çok sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…