***KİŞİ SAYAR***

deblekeli

Üye
ARKADAŞLAR;

BEN 2 SENSÖR VE BİR MİKROİŞLEMCİ İLE ODAYA *GİRİŞ ÇIKIŞ KONTROLÜ YAPAN BİR DEVRE (PIC İLE) YAPMAYA ÇALIŞIYORUM FAKAT PIC KODU YÖNÜNDEN ZAYIFIM . BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.

***bu devre odaya girince 1 arttırıp,çıkınca 1 azaltacak ve 99 a kadar sayabilecek***

Donanımı nasıl yaptığınız hakkında biraz bilgi verirseniz bu konuda çok büyük bir yol kat edebilirsiniz...

Sensörleriniz nedir pic e ne şekilde bağlı pull-up mu pull-down mu ?giriş ile çıkış arasındaki farkı nasıl çözmeyi planlıyorsunuz sayıcı olarak lcd ekran mı kullanacaksınız yoksa display mı ? yada bir eeprom gibi hafıza ünitesine mi kayıt yapacaksınız ?

Bence bu soruların yanıtını belirtirseniz çok daha faydalı bir forumda olduğunuzu daha canlı olarak hissedebilirsiniz. ....

Pic den anlamam ama :
Giriş yada çıkış oldugunu nasıl bileceksin? (ha benim fikrim varda, bakalım sen program yazmadan önce hiç düşündün mü merak ettim)

çift optik sensör kullanacaksın. Yazılım olarak AB encoderların yazılımına benzer bir yazılım işini görür.

Pic koduna gelinceye kadar daha şema ve algoritmayı çıkartman lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…