kısır döngü elektrik

yardımlarınızı bekliyorum

şemasını yapmaya çalıştım
ben aslında kısır döngü ile daimi 220v elektrik kullanmak
ama akü hem kullanılırken aynı zamanda şarj olabilirmi kafama takıldı
olamaz ise yedek akü takmak zorunda kalacağım bunun için en uzun zamankı kullanabilece-
ğim akü nedir
ve bu akü ne kadar zamanda şarj olur

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
böyle bir döngü imkansız yani imkansız derken sonsuza kadar çalıştırmayı düşünüyosan o iş olmaz çünkü ürettiğinden her zaman daha fazlasını tüketirsin bu yüzden bir yandan motor çalıştırıp diğer yandan şarj etmek pek bir fayda sağlamayacaktır

aslında bu şemyı ben 4 tekerlekli bisiklet yapıyorum
sadece bu balkon vinçleri var 250 300 kg taşıyorlar onun motorunu bağlıyacağım bana sadece o motoru çevirsin
asıl kafama takılan konu akü kullanırken şarj olurmu
teşekkürler

bu konu forumda belki 4 -5 kere tartışılmıştı. Normal Şartlar Altında hani lise kimya dersinde kullanırdık ya işte NŞA ' da böyle bir ortam yok yani, yaşadığımız dünyada sürtünmeden kaynaklanan kayıplar ve cihazların sınırlı ömür süreleri devamlı vardır. Dolayısıyla böyle bir sistem yapmış olsanız. belki bir kaç saat belki bir kaç gün çalışacak sonra gerilim yavaş yavaş 210, 200, 190 şeklinde düşecek ve sistem duracaktır

bole bir sistem calismis olsaydi hic bir zaman barajlar santrellere ihtiyacimiz olmazdi
kayiplar zamanla baska kayiplara sebebp olacak her seferinde bu kayiplar 2 ye katlanacak ve hic tahmin edemeyecegin kadar kisa surede sistem duracaktir

bu sistem bir gun calisirsa dunya cag atlayacaktir
bole bir sistem olsaydi kararli calissaydi nasanin bir cok sorunuda cozulurdu

teşekkürler çok aydınlatıcı oldu o zaman demekki ben yaptığım projede yedek akü usulü çalıştırmak zorundayım
peki en dayanıklı akü tavsiyeniz ve amperi ne olmalı en önemlisi invertöre bağladığım zaman kaç saat çalışması

220 v biraz tehlikeli
siz yürüyen elektrikli sandalye yapıcaksınız aman dikkat
dc 12-24 v motorları araştırmasını yapınız..

aslında yapmaya başladıgım bisiklete balkon vinç motoru koymaktı bu motor çok güçlü ve 220 volt
ben 12 volt araba aküsünü invertör ile 220 ye çevirip bu motoru çalıştırmak istedim kafama takılan akü bana kaç saat gider
akü:12 volt 90 amper
invertör :2500w

ortalama kaç saat çalıştırır akü

yada hiç olmadı başka önerileriniz varmı motor vb..

220 v biraz tehlikeli
siz yürüyen elektrikli sandalye yapıcaksınız aman dikkat
dc 12-24 v motorları araştırmasını yapınız..

arkadasi dikkate almalisin neden 220 ye takildin 24 v daha saglikli olabilir 220 ye gore

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…