Kaç dil var?Bilgililer içeri?

Arkadaşlar kaç dil var ve bu dillerin hangileri birbirine benziyor.bildiklerinizi sıralarmısınız?

Moderatör tarafında düzenlendi:
korkmazgani kardeş,
dili anlaşma aracı olarak tanımlanır ise , degişik tür canlı ve cansız (makinelr ...)türlerinin
aralarındaki anlaşma yöntemleri çok geniş bir kavram.
insanların biribirileri ile anlaşabilmek için kullandıkları dili merak ediyorsan aşagıdaki linkte bazı bilgiler var.........

KONUŞULAN DİLLER

Egemen Yılmaz saol abi link e baktim.süpermis.peki oyun yapmak icin en ideal dil hangisi..

Egemen Yılmaz saol abi link e baktim.süpermis.peki oyun yapmak icin en ideal dil hangisi..

Genelde C++ ve Java gibi nesne yönelimli diller kullanır oyun geliştiriciler. Tabi yapacağınız oyuna göre de değişir, birçok şeye bağlı olarak değişir dil tercihleri.

Ancak "hangi dille oyun yazılıyorsa onu öğreneyim" gibi bir mantık bence çok da doğru değil. Önce programlama mantığını, algoritma üretebilme işini iyi anlamak lazım. Hiç programlama bilmeden "hangi dil daha iyidir" sorusunu sormak, konuşma bilmeyen birinin "acaba İngilizce mi İspanyolca mı öğrensem" demesine benziyor.

Örneğin programlama mantığını C diliyle birlikte kolayca öğrenip, sonradan C++ veya Java gibi dillerin gelişmiş özelliklerini kullanarak "oyun" gibi profesyonel yazılımlar oluşturabilirsiniz. İlk adımı attıktan sonra yeni bir dil öğrenmek zaten çok kolaydır.

ben ilk adım olarak c++ diline basladım.fakat pek bilgim yok sadece hesap makinası yapabilecek kadar biliyorum.

Ben online oyunlar yapmak istiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…