kalorifer sirkülasyon pompasına alarm

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
apartmanın kalorifer tesisatındaki sirkilasyon pompasına alarm takıldığını duydum alarmın takılım amacı ise elektrikler kesildiği zaman sirkilasyonun devam etmesi için sirkilasyon pomasına giden vanaların kapatılıp by-pass valarının acılması ve kazanın kendi kendine devir daimini sağlamak

bu alarm elektrikler kesildiğinde veya pompa da arıza meydana geldiğinde bu işlemi yapacak kişinin orda uyarı sesi vermesi birkaç yere sordum bu cihazın birkaç çeşidi varmış cep telefonunu arayana kadar var normal sadece uyar ısesli olanları ise 100-150TL civarı değişiyo bu cihazın nasıl bişey olduğu bilen varsa söyleyebilirmi

tek görevi elektrikler kesilince ötmekse 100tl pahalı

elektrikler kesildiği zaman uyarı sesi kısmını yapabilirim ama pompada arıza yaptığında bu uyarı nasıl vericez termik ile yapılabilirmi olursa hangi tip termik kullanmam lazım

pompa 1~ 161W 0,79A (trifazeden monofazeye çevirilme)

Son düzenleme:
bir tane rölenin normalde kapalı kontağından ,akü elektriğini geçirip,alarma yollayabilirsin.
Röleyi de 220 ye bağlayıp( elektrik geldiğinde alarm kesilir,eğer benim haberim olsun,ben resetleyeyim dersen,mühürlemeli,start stop uygularsın) çalıştırdın mı olay bitti.
Pompa arızasına gelince, termik kullanmak,seni elektriksel arızalara karşı uyarır.Ama diyelim ki,pervane mili kırıldı ya da yalama oldu,motor dönüyor ama sirkülasyon yok?
Bu durumu da düşünerek,basınç sensörü koymak en iyisi.flow switch de koyabilirsin.
Ve ben termik röle,flow switch ve basınç şalteri fiyatlarını düşününce,100 lira hazır sistem çok pahalı gelmedi.

apartmanın kalorifer tesisatındaki sirkilasyon pompasına alarm takıldığını duydum alarmın takılım amacı ise elektrikler kesildiği zaman sirkilasyonun devam etmesi için sirkilasyon pomasına giden vanaların kapatılıp by-pass valarının acılması ve kazanın kendi kendine devir daimini sağlamak

bu alarm elektrikler kesildiğinde veya pompa da arıza meydana geldiğinde bu işlemi yapacak kişinin orda uyarı sesi vermesi birkaç yere sordum bu cihazın birkaç çeşidi varmış cep telefonunu arayana kadar var normal sadece uyar ısesli olanları ise 100-150TL civarı değişiyo bu cihazın nasıl bişey olduğu bilen varsa söyleyebilirmi

tek görevi elektrikler kesilince ötmekse 100tl pahalı

elektrikler kesildiği zaman uyarı sesi kısmını yapabilirim ama pompada arıza yaptığında bu uyarı nasıl vericez termik ile yapılabilirmi olursa hangi tip termik kullanmam lazım

pompa 1~ 161W 0,79A (trifazeden monofazeye çevirilmtirk)
iyi geceler. katı yakıt merkezi sistem kaloriferi için elektrik kesildiğinde çalışacak bir alarm sistemi varsa bunu burdaki elektrikçiye yaptırabilmem için bir şema lazım. yardım ederseniz çok memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri