Kamera Pilini Şarj Etmek

Hocam dişi jumper kabloyla denedim tek başına olmuyor ve pine tam girmiyor sanırım. Ben de sabitlemek için sıcak silikonla yapıştırmayı denedim oldu fakat bir süre sonra yerinden tekrar çıktı. Başka bir yöntem olarak nasıl kabloyu sabitleyebilirim? Lehim olabilir mi sizce pinler çok küçük.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-06-02 at 21.27.28.jpeg
    90.9 KB · Görüntüleme: 10

Eski pili kullanın. Kameraya lehim yapmayın. Eski pilin üzerindeki buna karşılık gelen yerdeki kısmı kullanın.

Bir gün fikir değiştirir kamerayı yeni bir pil ile kullanmak istediğinizde lehim yapmasaydım dersiniz.

Son düzenleme:
Evet hocam benim da aklıma geldi ama tek başına kabloyla zor oluyor. Kablonun ucuna pilleri birleştirmek için kullanılan metalden uygun bir parça kestikten sonra lehimlenip daha sonra o metal parça batarya pinleriyle bataryanın arasında kalacak şekilde takmak olur bence. Diğer bir yöntem de genelde telefon pinlerinde kullanılan kanca kablo yöntemi. O da olabilir belki pinlere.

Kanca kablo yöntemi olabilir ama sıkı şekilde yapıp üstüne sicak silikon la tutturursan olur. Ben yerinde olsaydım direkt lehimlerdi, lehimi istedigin zaman kaldırabilirsin sadece biraz uğraştırır. İleride farklı bir batarya takacagini düşünmüyorum 18650 den sonra farki göreceksin.

Hocam silikonla kabloyu kameranın pil yatağının tabanına yapıştırıyorum ama bir süre sonra yüzeyden dolayı tutunamıyor sanırım sonra da silikon atıyor. Bu yüzeyi nasıl silikonun daha güçlü tutunabileceği bir yüzey haline getiririm? Elimde koli bandı, çift taraflı bant ve elektrik bandı var. Lehim yapmayı düşünmüyorum şu anlık acemiyim biraz soketi falan eritirim diye.

Ekli dosyalar

• InkedWhatsApp Image 2021-06-02 at 21.27.28 (1)_LI.jpg
    580.1 KB · Görüntüleme: 4

Siz en iyisi eski bataryanın kasasını kullanın. Yani bataryanın kaplamasını sökün içinden pil paketini çıkartıp yerine kablo bağlayın. Yani eski batarya sizin soketiniz olmuş olacak.

Siz en iyisi eski bataryanın kasasını kullanın. Yani bataryanın kaplamasını sökün içinden pil paketini çıkartıp yerine kablo bağlayın. Yani eski batarya sizin soketiniz olmuş olacak.
Hocam batarya çok küçük o yüzden sökmek mantıklı değil bence kaza falan oluşturabilir. Voltaj olmasa bile güvenmiyorum ben. Hem söktüğüm zaman üzerindeki soketli yeri kameradaki pinler yaylı olduğu için yine bir şekilde yerinden çıkmaması için sabitlemem gerekiyor.

Merhabalar kabloyu pinlere sabitleme işini çözdüm diyebilirim. Kargaburunla dişi jumper kablonun ucunu ezdim daha sonra pili ters takarak kabloyu pin ve pil arasında sıkıştırdım böylece hem pinlere temas etti hem de pil sıkıştırdığı için sağlam oldu üstüne bant ve sıcak silikon da yapacağım.

Bu videoda ki gibi tp 4056 şarj modülünü modifiye edebilirsin. I=E/R olduğundan 400 ma ayarlayabilirsen çok ucuza gayet kaliteli bir şarj cihazın olur.
Hocam burada yapılan işlem akım düşürme işlemi yanılmıyorsam. Akımı direnci değiştirerek değil de ikinci çıkışa bir yük bağlayarak düşürebilir miyim? Yani bu şemadaki gibi.

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    10.1 KB · Görüntüleme: 3
Hocam burada yapılan işlem akım düşürme işlemi yanılmıyorsam. Akımı direnci değiştirerek değil de ikinci çıkışa bir yük bağlayarak düşürebilir miyim? Yani bu şemadaki gibi.

Akım düşürme gibi bir işleme ihtiyacınız yok sizin. Bu modüle sahipseniz, B yazan yerlere pilinizi, out yazan yerlerede kameranızı bağlayacaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…