Kapı otomatiği arıza

Meslektaşlarım selamlar söyle bir arızamız var kapı otomatiğim mekanik olarak arızaliydi yeni bir otomat aldım kale marka montajını yaptım mekanik olarak bir sıkışıklık yok kendi üzerindeki butondan anında şak şak atıyor ama daire içinden butona bastığımda atmıyor basılı tuttuğumda açıyor otomatı trafonun gücü yetmiyor diye düşündüm eski bir trafo ve 5w gücünde buton uçlarını anahtardan ayırıp birbirine değdirip çekiyorum yine birşey yok birbirine tutuyorum bir iki saniye o zaman atıyor elimde 12v 4a dc trafo var ama denemek istemedim biraz pahalı bir otomat sargısını yakmak istemedim 15w trafo alıp öyle deneyeyim diyorum sizce başka biryerden de kaynaklanabilir mi bu arıza benim aklıma trafo geldi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Basettiğiniz durum binanın tümünde mi geçerli belli katlarda mı? Anahtarlama esnasında ölçüm yaptınız mı?

Tüm butonlarda aynı ölçüm yaptım butona bas çek yaparken yük bağlı degilken 10.8volt veriyor yüke bindirdiğimde yine sabit 10.8 volt
Benim işimi galiba 15v 15w kapı otomatiği trafosu görecek
Kablonun kesiti de 2x0.75 zil teli falan da kullanılmamış eski tesisat olmasına rağmen yapan kişi 0.75 kullanmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…