kapastif reaktif

tesis aydınlatmamızda balastlı armatürleri led armatür ile degiştirdigimizden ama kapastif tüketim sınırların üzerinde seyrediyor önceki 11 adet 80 w balastlı armatür yerine (11adet 110w led ) taktık şimdi kapastifi düşürmek için şönt reaktör veya seri reaktör hangisini kullanmalıyız ve kapasitesi ne olmalı yardımcı olabilirmisiniz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayacın,8.8.0 değerini 1 saat ( ne kadar fazla olabilirse o kadar iyi ) süreyle takip edin.Çarpan katsayısını dikkate alarak bulduğunuz tüketim değeri,şönt reaktör değeridir.Fazlarınız dengesiz ise,kompanzasyon rölesindeki değerlerden yararlanmanız gerekir.

tesis aydınlatmamızda balastlı armatürleri led armatür ile degiştirdigimizden ama kapastif tüketim sınırların üzerinde seyrediyor önceki 11 adet 80 w balastlı armatür yerine (11adet 110w led ) taktık şimdi kapastifi düşürmek için şönt reaktör veya seri reaktör hangisini kullanmalıyız ve kapasitesi ne olmalı yardımcı olabilirmisiniz
led aydınlatma kapasitfi etki yaratır.
ancak reaktör takmadan önce sisteminizin bunu neden regüle edilemediği sorgulanmalı
şayet kondansatörleri büyük geliyor ise onları küçültmek daha mantıklı olacaktır.
siz bir günlük değeri 3'e bölerek
1.8.0
5.8.0
ve
8.8.0
değerlerini sayaçtan alınız ayrıca kaç kademe var kademelerde kaçlık kondansatör var belirtirseniz
başka çözüm önerileri de gelecektir

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,171
Son üye
G.uygun

Yeni konular

Geri