Kaynak makinası direk ısı arızasına geçiyor

Kaynak yapmak için makineyi çalıştırdım kaynağı yapmak için değdirdiğimde kaynağı yapar gibi oldu daha sonrasında makinası arızasına geçti tekrar açıp kaynak yapmaya çalıştığımda aynı şeyi tekrarladı makinenin içini açtım soğutucu blok üzerindeki termostata da baktım herhangi bir sıkıntı yoktu kontrol kartında veya çıkış akımını ölçen sensörde bir problem olduğunu düşünüyorum çıkışları ölçtüm 80 volt alıyorum sizce neden olabilir

Ekli dosyalar

• IMG_20240617_180423.jpg
    IMG_20240617_180423.jpg
    242.4 KB · Görüntüleme: 15
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
makinenin üzerinde yanlış hatırlıyor olabilirim eksi çıkışında amper okuyan bir bobin var onu kontrol et. bir de arka yüzde bir entegre olması lazım sol arkaya denk geliyor (200 amperse)

makinenin üzerinde yanlış hatırlıyor olabilirim eksi çıkışında amper okuyan bir bobin var onu kontrol et. bir de arka yüzde bir entegre olması lazım sol arkaya denk geliyor (200 amp
makinenin üzerinde yanlış hatırlıyor olabilirim eksi çıkışında amper okuyan bir bobin var onu kontrol et. bir de arka yüzde bir entegre olması lazım sol arkaya denk geliyor (200 amperse)
Bobini gördüm 4 çıkışı var küçük bir karta gidiyor kabloları kontrol ettim soğuk lehim varmı diye kontrol herhangi bi sorun göremedim parçayı internetten de baktım fakat nasıl ölçebileceğimi anlamadım

Bobini gördüm 4 çıkışı var küçük bir karta gidiyor kabloları kontrol ettim soğuk lehim varmı diye kontrol herhangi bi sorun göremedim parçayı internetten de baktım fakat nasıl ölçebileceğimi anlamadım
ben de nasıl ölçülür bilmiyorum, sadece değiştiriyordum.

ben de nasıl ölçülür bilmiyorum, sadece değiştiriyordum.
Sa ustam ürünü Türkiye'de alacaktım fakat stoklarda kalmamış. bulabildiğim kadarıyla Çin'de var. kargosu, gümrüğü derken iş pahalıya patlıyor ürün l37s200d15m bu ürünü türkiyede nerede bulabilirim veya muadili varmıdır yardımcı olursan sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,876
Kullanıcılar
451,000
Son üye
emrezorlu

Yeni konular

Geri