Kaynak makinesine fan takmak

zodehala

Üye
eski ama kaliteli einhell marka bi kaynak makinemiz var. buna fan takmak icin makinenin trafosuna giden 220den blkablo cektim 12v 2amperlik adaptore .

bu adaptorun cikisinida fana bagladim

bu sistemde bir sikinti olur mu

sıkıntı olmaz da neden direkt 220 fan bağlamadın? öylesi daha kolay, fanı da anahtara bağlasın sıkıntı olmaz biz öyle yapıyorduk. taktığın fan kaç amper?
12v fan yani pc fanı diye bildiğimiz tiptense 1A altı 200mA gibidir. Ekonomiyi piyasayı bildiğimize göre tercih herhalde budur.

eski ama kaliteli einhell marka bi kaynak makinemiz var. buna fan takmak icin makinenin trafosuna giden 220den blkablo cektim 12v 2amperlik adaptore .

bu adaptorun cikisinida fana bagladim

bu sistemde bir sikinti olur mu
Madem elektronik kategorisinde yazdınız, termostat kontrollü yapın:

12v fan yani pc fanı diye bildiğimiz tiptense 1A altı 200mA gibidir. Ekonomiyi piyasayı bildiğimize göre tercih herhalde budur.

Madem elektronik kategorisinde yazdınız, termostat kontrollü yapın:
güzel ustam, kaynak makinesine pc fanı takarsan, oturur ağlarsın. en az 0,65 A olmalı. kaynak makinesini en önemli soğutma parçası fandır ve direkt çalışır.

güzel ustam, kaynak makinesine pc fanı takarsan, oturur ağlarsın. en az 0,65 A olmalı. kaynak makinesini en önemli soğutma parçası fandır ve direkt çalışır.
Eyvallah ustam, ben ek fan okudum veya zihnimde canlandı anladım. Ayrıca invertör tip değilmiş eski trafolu yapı, bu sebeple termostatlı devre önerdim.

sıkıntı olmaz da neden direkt 220 fan bağlamadın? öylesi daha kolay, fanı da anahtara bağlasın sıkıntı olmaz biz öyle yapıyorduk. taktığın fan kaç amper?
usta elimde ne varsa onunla yapmayım dedeim. . atolyemde çok fazal adaptör ve pc fanı var bende öle ortaya karışık yapayım dedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…