Klima çalışırken led lambalar pırpır ediyor.

Zafer0909

Üye
Merhabalar
Klima calısıp bir süre zaman gectikten sonra evdeki tasarruf ampulleri pır pır ettiriyor bazen devamlı bazen 10 20 dk gibi zaman aralıgında bunu yaptırıyor. Philips osram gold master ampuller dahil tek yapmayan power key çin üretimi olanları yeniden aldım TR üretimi onlarda yapıyor.
Klima devreye girdi 30 dk 1 saat calıştıktan sonra baslıyor genelde. Klma elekrigini ayrı eve gelen faz nort den aldım eve tek faz geliyor topraklama notr e bağlı degisme olmadi komsudan elekrik cektim onun lambaları kırpismaya basladı bina merdiven elekriğinden cektim aynı şekil orda oldu. Faz ı komsudan nötr benden olduğunda Fazı aldıgım yerde kalıyor kırpışma sorun faz ve 50hz sabit 213 volttan da aşagı inmiyor elekriğim
Degerli yorumlarınızı bekliyorum.
Klima servisi ilk defa başımıza geliyor dediler merkezle görüşcekler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Klima gücü ne? Köydemisiniz? Trafo uzakmı? Gerilim düşümü olabilir.

Klima inverter ise parazit geliyordur.

Lamba önüne bir kaç uF kapasitör yada emi filtre ile denemekte fayda var.

Klima inverter ise parazit geliyordur.

Lamba önüne bir kaç uF kapasitör yada emi filtre ile denemekte fayda var.
2.klimam var ikiside inverter o aynısını yapmıyor. Komsulardada inverter klima var onlardada problem yok. Marka kaynaklı olabilir belkide bende parazit diye düsündüm servisten gelen arkadaş klima kartı uzerinde 2 tane parazit önleyici var dedi

Bu hata reaktif enerjinin yükselip kapasatasif enerjinin düşmesinden kaynaklanır

Bu hata reaktif enerjinin yükselip kapasatasif enerjinin düşmesinden kaynaklanır
1 senedir aynı şekilde montaj olduğu günden beri aynı şekilde klimadan süpheleniyorum bilgim yok sisteminde bunu yapcak birsey varmı. Genelde yarım saat sogutmasını yapıp sakin calışmaya başlayınca kırpışma başlıyor bazen 10 bazen 1 saat ve fazlası yapıp tekrar kesiyor bu şekilde devamlı tekrarlıyor kırpışma yaparken kapayıp actıgımda kesiliyor klima kompresoru devreden cıktıgı an kesiliyor kapatırken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…