Klimaların yapısı, çalışması, klima çeşitleri ve klima montaj yerinin belirlenmesi dökümanı

yerkusagi kardeş oda 10 m2 teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Arkadaşım 12 bin btu kliman oldugunu söylüyorsun ama ne kadar alana kuruldugunu filan yazmamışın onlarıda bir yaz ona göre sana bir işlem yaptıralım ok

oda 10m2 o kadar fazla büyük bir oda değil şimdiden teşekküler.

hurdacılar bile almaz iç ünitesi olmayan bir klimayı

arıza tespitle ilgili daha açıklayıcı dökümanlar paylaşırsanız daha memnun olurum...

kardeş bu olay burdan anlatılacak gibi bir olay değildir . seninle ilgili kısımları söyleyim . klimanınız ortam için yeterli fakat dış ortam -5 altına indimi çoğu klima kışın doğru dürüst çalışmaz. buda defrostla ilgili bir olaydır. klimayı yakinen görmeden burdan sana birşey söyleyemeyiz. tavsiyem kışın klimanızın düzgün çalışmasını istiyorsanız dış ünitenin montajı için güney çepheleri seçin. -5 olayıda varsa zaten çalışmasını fazla beklemeyin klimanın ömründen yersiniz. bazı klimalar +2 de bile düzgün çalışmaz .

r-12 de bu doğru.r-410 daha düşük sıcaklıklrdada çalışır.

arkadaşlar bende 9000 lik bir klima var 12 m2 lik bir alanda kullanmaktayım yazında kışında çalışırken yarımsaat çalışıyor fakat yarımsaat sonra df (defrost) yapıyor. bir türlü sorunu anlayamadım yalancı defrost olabilir mi? bu arada klimayı daha once -5-6 ların altında verimli sorunsuz bir sekilde kullanıyordum fakat izmire getirdim ve servise kurdurdum kuruldugu gunden beri bu defrost problemi yaz-kış devam ediyor.

Dış ünite kompresör kontaktörü yapışık kalmıştır,kontaktörü değiştirerek arızayı giderebilirsiniz,kolay gelsin..

Turkayg bey cevabınız için teşekkür ederim deneyeceğim sonucunu kısa süre içerisinde burada paylasırım.

selamlar soylediğiniz gibi dış unitenin içini açtım fakat kompresörde yada başka bir yerinde kontaktör yok cihazın içinde gorebildiklerim 4 yollu vana kapasitor vb bağlantı parçaları
bu arada cihazın markasınıda yazsam iyi olacak cartel 9000btu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…