kod açıklaması yardım

hkn_blt

Üye
arkadaşlar aşagıdaki satırın kısa açıklamasını yapabilirseniz çok memnun olucam.

Not: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kusura bakma ama aşağıdaki açıklamayı mı sordun?Ladder bilginiz olup olmadığını anlayamadım.

x9 girişine sinyal gelmez iken,R1 dahili rölesi çekili değilken,R5 dahili biti ile X5 girişi aktif olduğunda,Y1 çıkışı aktif değilken ve X3 aktif olduğunda

YD çıkısını aktif et(SET), R1 dahili rölesini aktif et(SET) ve R0 dahili rölesini pasif et (RESET)

bu durumda plc X9 girişinde voltaj görmemem gerek ve xd ve x3 girişlerinde 24v görmem gerek değil mi?

evet doğru

Hatta plc üzerindeki giriş ledlerine bakarakta X9 led i yanmamalı

X3 ve XD ledleri yanmalı

birşey daha sormak istiyorum pic ile plc yi haberleştirmek için ne gibi ayarlar yapılması gerekli bilginiz var mı acba

PLC nin açık protokol yapısını bilmelisin.

Sitede yayınladığım örnek dökümanlar arasında PLC ile Mewtocol Hyper terminal üzerinden haberleşmesini örnekleri ile açıkladım.

Mewtocol işini görecektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…