kompanzasyon dersi

imdaty

Üye
sayın forum yöneticileri sizden ricam kompanzasyon hakkında görüntülü olarak uzman arkadaşların anlatımları ile mümkünse uygulamalı forumda bir ders verme şansımız yokmudur misal uzman tv deolduğu gibi saygılar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yakınsak ücrersiz yardımcı olurum (Mardin)

yakınsak ücrersiz yardımcı olurum (Mardin)

kardeş kompanzasyon dersi alacak kişide iyi bir elektrik matematik altyapısı olması ve kafasının çalışması lazım

eğer kendinde bu ışıgı görüyorsan burada konuşulanları vearkadaşların yazdıklarını takip et zira buradan daha eğitici bir yer bulamazsın

adil adil sen ne demek istiyorsun ben imdaty arkadaşa yardımcı olmak istiyorum sen burası eğitici diyorsun biraz daha dikkat et yazdıklarına

Arkadaşlar, burada hepimiz de birşeyler yapmak istiyoruz. Ama bu şekilde sert bir üslupla olmuyor. İnanıyorum ki kimsenin olumsuz bir düşüncesi yok...

benim hiç ustam olmadı bu meslekte meslek lisesi sonrası kendi çabalarımızla öğrendik kimi zaman yaktık kimi zaman yandık ama az olsun çak olsun bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalıştık fakat ben çok biliyorum bu meslekte zirvedeyim diyenle hiç işim olmamıştır havalı kibirli insanları savmem bilginin becerinin sınırı yoktur bilmiyorsam bilmiyorum öğrenmeye çalışırım biliyorsam yardımcı olurum en azından yardımcı olmaya çalışıyorum . mesleğe ilk başladığımızda bazı ustalar bize hiçyardımcı olmadılar sorduk söylemediler..

Akim TR. Orani, Akım trafo Etiket bilgilerine gore bulunur. Etiketinde mesela 200/5 yaziyor ise carpan 40 olur.

Kullanilacak Akim TR degerinin kac olacagini ise guc formulunden buluyoruz. Akim trafolari özel sardırma olmadikca genelde belli standart degerlerde uretilir. Pratik Hesap olarak gucu 0,625 böldügümüzde cikan degerden bir sonraki primer akim degerinde secilir. Mesela guc formulune göre sistemin çekeceği Akim 303 Amper ise 400/5 Amper Akim TR. kullanilir ve carpanda 80 olur. Veya Akim 78 amper cıktı ise 100/5 A TR. Kullanilir, carpan 20 olur

Forum istatistikleri

Konular
128,731
Kullanıcılar
450,785
Son üye
cermo

Yeni konular

Geri