Kompanzasyon Problemi

Bence şöyle yol izleyebilirsiniz RGR'sin 3 fazlıya çevirerek ve 12 kd'li bi sistemde 6 kademe trifaze kondansatör koyup 6 kademede monofaze kondansatör koyarak( gücünü bilemediğimden grupların değerlerini kendiniz ayarlamanız gerekmektedir) alma ve çıkartma zamanını 5ve 8 sn olarak ayarlamalısın bu asansörün trifaze kondansatör ihtiyacını trifaze olarak alacaktır ve geriye kalan mono faze yükleride monofaze olarak dengelicektir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın M-USTA-FA ne demek yemek olmaz olurmu. Ama patonlar konusunda dediklerim gerçekten doğru. İşletme kısmında Gn.Müd. Karışıyo. Bana Güven. Bu arada Default un türkçesi Fabrika Ayarları olabilirmi acaba.

Arkadaşlar bu arada asansör devreye girdikten sonra en az 4-5 sn çalışıyor değil mi? eğer kademe devreye alma zamanını 5-8 sn yaptığınızda demek oluyor ki hiç kondansatör devreye almayacak. bence devreye almayı alabildiğiniz en küçük süreye almanız ve devreden çıkma süresinide 1-2 sn yapabilirseniz sanki sistem daha efektif olacaktır. Tabi kondansatör gerilimini normal işletme değerlerinin biraz üzerinde ve seri Şok lu bir devre hazırlayabilirsenin bence güzel sonuç verir. Hani derler ya "BUNDAN İYİSİ ŞAM' da KAYISI" işte öyle bişi olabilir.

Son düzenleme:
arkadaşlar böyle sorunları olan arkadaşlara yardım edebilirim. şu anda monofaze kompanzasyon yapan ve ceza yememe garantisi veren bi cihaz var 40 k var a kadar garanti veriyor yani böyle küçük iş yerleri için çok uygun. olması gerektiği gibi tristörle kumanda yapıyor ve mili saniyelerde sisteme cevap veriyor. yardım isteyen rkadaşlar bana ulaşabilirler...

dostum böyle durumlarda motor başı kompanzasyon en düşük maliyetli olanıdır.motor gücüne göre bir kond. seç ama ajandalarda yazan kondansatör gücü uygun olmayabilir çünkü benin başıma geldi oradan biliyorum deneyerek kond.seç derim ben kesin olacaktır

bence asansörlere 2 adet kontaktör bağla ve asansör ilk devreye girdiğinde
kaç amper ise 1.ye ona göre kondst.bağla 2. kontaktörede istenilen oranda bağlarsan yıldız üçgen olarak düsünüyorum asansöru.hidrofora gelince sık sıkmı devreye giriyor yoksa depo boşalıncamı giriyor devreye kaç amper çekiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
böyle ani olarak devreye girip çıkan yüklerde mecburen tosun 2008 arkadaşımızın dediğini uygulamak lazım

arkadaslar rg3 12 cs kullanıyorsanız eger kolay kolay tristorlu sisteme ihtiyaç duymazsınız ben bu role ile şu zamana kadar çozemedıgım yer olmadı yaklasık olarak 200 civarında taktım bunların içinde çok hızlı yuk degiştiren de vardı tam yukte çalışan da var dı mesela 30 adet vinçli bir tesiste vardı burda daha hiç sıkıntı çekmedim 9 aydır saglıklşı bir sekilde çalışmakta 2 fazlı punta kaynak makşneleri de var onlarda da sıkıntı yok bence iyi bir analiz ve kaliteli urunler sorunları çözmemizde temel anahatar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…