Kompanzasyon Sıstemı ıcın yardım

slm arkadaşlar ben elektrik teknikeriyim yeni muzun oldun kompanzosyon hakkında bir kaç sorun olacak sizlere yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 250kva trofolu bir bendinlik var kompasozyonda entesin 3 fazlı 8 kademeli rolesi kullanılmış endiktif güç yazıyor yüde 20 olacağına yüzde 28 oluyur kapasitif ise yüzde 14 lerde benzinlik daha önce büyüktü restorantı falan vardı şimdi yaklaşık 6 adet pompa calışıyor ve aktif güç çok az sadece gedeleri tasarruf ampulleri çalışıyor oda 3000 e falan yapıyor ben cezaya girmesini aktife buluyorum fazla yazmadığı için röleye bağlı akım trafosu 100/5 rölenin ayarlarınıda düzledim ama hala düzeltemedim yardımcı olursanaız sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Öncelikle,rölenizi,tek fazlı kondansatör de devreye alabilen ve kademe sayısı 12 ve daha
fazla olan röle ile değiştirmeniz gerekiyor.Mevcut röleniz ile,dengesiz yüklerinizi kompanze
etme şansınız yoktur.

Fahri beyinde söylediği gibi eski röle ile yeni oranları yakalamanız mümkün değil. Entesin 8 kademeli RG-8T rölesi tek fazdan akım bilgisi alan eski bir röledir. 3 fazdan akım bilgisi alan,12 kademeli,tek fazlı kondasatör bağlanabilen bir röleye ihtiyacınız var.

ama röle RG3-8T üç fazlı üç adet 100/5 akın trafosu bağlı röleye kensin röledense değiştirelim hangi marka hangi özellikli röle önerirsiniz arkadaşlar

___

fazların akımlarına bakıyorum 1. faz 10A 2.faz 8A 3. faz 24A çekiyor fazlarda da dengesiz yükleme var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni nesil kompanzasyon rölesi olan SMART SVC ile bu gibi dengesiz yüklenmelerin olduğu tesislerde,yüzdeleri çok aşağılara cekeblirsiniz.Biz özellikle fazların dengesiz olduğu okullar gibi kurumlarda %1 leri rahatlıkla görebildik.

arkadaşlar merhaba bende kompanze hakkında bilgim yok yardıma ihtiyacım var. çalıştıgım yer kompanze Bakım işi yapıyor benden istedikleri kompanzenin bakıma ihtiyacı olup olmadıgının tespiti birde kaçagı olup olmadıgı faturadan bunu ögrenebilirmiyim bakıma ihtiyac duyulan malzemeyi nasıl tspit edebilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…