Kompanzasyonu Öğretecek

arkadaşlar elim de monofaze motorları bulunan bir tekstil atöltsi var hem reaktiktif
hemde kapasitif den cezada, kondansörler yeni değişmiş fakat röle tek akım trafolu, şimdi röleyi değitirmek istiyorum ve iki akım trafosu daha ilave etmek istiyorum, fakat mevcut kondansatörlerden trifaze kondansatörleri monafaze ye çevirmek istiyorum ? bu kondansatörleri nasıl çevirebilirim, yük dağılımını ilk önce sağlamam gerekiyo sanırım, sonrada birer tane monofaze devreye bağlamak istiyorum trifazeler den nasıl yapabilirim
teşekkürler şimdiden ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kompanzasyon ile ilgili nette ve burada birçok yazı-döküman var. benim tavsiyem temelden kendin başlaman yönünde olacaktır. gerçekten zahmetli ve karışık bir konudur. öyle 2-3 döküman okumakla falan olmaz. ama 3-4 haftanı bu işe ayırırsan hatırı sayılır bir bilgiye ulaşabilirsin. iyi çalışmalar.

gecikmeli olarak ekledim kusura bakmayın...

Linkten kompanzasyon programına ulaşabilirsiniz. Bu program ile şemanızı verdiğiniz değerlere göre otomatik oluşturubilirsiniz. Kullanmanız gereken kablo kesitleri dahi otomatik hesaplanır...

Kompanzasyon.rar

arkadasım yukarıda gördüğüm bazı yazılar var reaktiften elli lira ceza gb birseylerden bahsedilmiş ya bu işletmede ne calışıyo bir kac motor ve gerisi lamba mı eğer sadece sorun bunlarsa kafana takıcak bi sorun hic göremiyorum her alıcıya aiit bir kompanzasyon yap motorsa motorun üzerine lamba ise lambaya ne takıyon kafana ne röleye ne kontaktöre veya panoya ihtiyacın olsun ...

Epcos ( Simens ) kompanzasyon bilgileri.

Ekli dosyalar

• Epcos PFC Katakog.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 78
arkadaslar yine de yararlı bi dokuman linki verebilecek kimse yok mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…