kompanze panosundaki ampermetreler sürekli dalgalanıyo

yunusx

Katılımcı Üye
fabrika çalışırken kompanze panosunda bulunan kırmızı çizgi içindeki 3 amper metrede sürekli inip kalkıyor göstergesi , fabrikadada sorun yok ama merak ettim sebebini ampermetreler analog tip

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yunus_ ' Alıntı:
fabrika çalışırken kompanze panosunda bulunan kırmızı çizgi içindeki 3 ampermetrede sürekli inip kalkıyor göstergesi , fabrikadada sorun yok ama merak ettim sebebini ampermetreler anolog tip

Çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor olabilir ama benim ilk aklıma gelen harmonik oldu, harmonikler sistemde dalgalanmalara yol açar, özellikle frekansla sık oynamanız. Sisteminizde ne tür yükler çalıştırıyorsunuz ?

50 e yakın makina var büyüklü küçüklü mermer fabrikası ibreler sürekli aşşağı yukarı inip kalkıyor çok acayip bir şey eskiden beri var

Sn. Yunus

50'ye makinamız var diyorsunuz ve mermer fabrikası diyorsunuz.Ampermetrelerdeki oynamalar bence gayet doğal.Ama yine içimde şüphe kalmasın diyorsanız pens amperetre ile ölçüm yapın ondada aynı oynamalar var ise durum normaldir.Sonuçta çalışan bi fabrikada ampermetrelerin çakılı kalması mümkün değildir.
Kolay gelsin.

yunus arkadaşım,resimde görülen ANA PANO (kompanzasyon panosu olarak belirtmişsiniz)dolayısıyla çözüm arkadaşında belirttiği gibi 50 ye yakın motorun bulunduğu düşünüldüğünde normal sonuç gibi duruyor.fakat sistem sabit çalışırken oluyorsa bu anormallik olur.böylesi bir durumda ilk aklıma gelecek şey kablo bağlantı noktalarındaki gevşemeler olur. selametle

bağlantılara ve dedğiniz ölçümlere bakarım en kısa zamanda yardım için saolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…