kompresör Kontrolör arızası

arkadaşlar merhaba.bizim kompresörün elektronik bir kumanda cihazı var.bu cihaz devamlı olarak donuyor.bunun neden olduğunu bir türlü bulamadım.Kompresör ise soft starter kontrollü acab bundan dolayı olabilirmi diye düşündüm. bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.

donuyordan kastınız nedir? cihazı tekrar çalıştırmak için ne yapıyorsunuz daha önce değişişen parçası veya tamir gören bir kısmı varmı?..... arıza hakkında daha çok bilgi verinki arkadaşlar sorunu anlamakda zorluk çekmesinler

donuyor derken hangi değerdeyse basınç o değerde kalıyor kompresörde basınç değişsede kontrolörde hiçbirşey değişmiyor.Cihazı tekrar çalıştırmak içinde aç kapa yapıyoruz o zaman düzeliyor. Ama bu sorunu sık yapmaya başladı. neden olduğunu hala çözemedim.

marka ,model ??? daha fazla bilgi.
donuyor ne demek ? error mu geliyor ? geliyorsa error kodu ile kataloğa bak ne anlama geliyormuş? katalog yok mu ?

arıza sorularınizda mümkün olduğunca açıklayıcı resim eklerseniz sorunuza hem daha doğru hem daha çabuk cevap alabilirsiniz..

arkadaşım kompüreserde basınç şalteri var bu belli bir basınç değerine geldiğinde motoru kapatıyor ayarladınız değerle basınç şalterinin değeri uyuşmuyorsa yani sisteme istenilen basınç değeri şalterden gelmiyorsa sistem o yüzden donma yapabilri
bence basınç şalterini kontrol et derim kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…