konjektör

konjektör düşük akımda şarj yapar mı

• evet şarj eder

Oy: 1 25.0%
  • voltaj yeterli ama akım düşük

Oy: 1 25.0%
  • yetersiz kalır , verimli çalışmaz

Oy: 2 50.0%
  • hayır çalışmaz

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .
arkadaşlar bisiklete konjektör takmayı düşünüyorum bisiklet dinamosu(12v 1a)çıkış veriyor sizlere sormak istedim acaba olurmu 12v aküyü şarj eder mi.taş çatlasın normal bir hızda giderken 600ma akım veriyor.dinamo bildiğiniz bisiklet dinamosu değil.alsam mı almasam mı kararsız kaldım.

arkadaşım şarj işlemi 0 volttan başlar aküdeki voltaj yükseldikçe senin bu voltajı yenip daha yüksek voltaja çıkarmak için pedalları daha çok zorlaman gerekir. yani nekadar güç okadar şarj. gerisini konjektör ayarlar.

voltajda sıkıntı yok saate 15 km hızda giderker 20v üretiyor ,20km hızda giderken 30v çıkıyor voltajdan yana sıkıntım yok

Akulerin şarj için 13. 14 volt arasi voltaja ve aku kapasitesinin 20de 1 ile 10 da 1 i arasinda akima ihtiyaclari vardır yani maksimum 10 ile 20 amperlik bir akuyu ortalama 5 ila 10 saat arasinda pedal cevire bilirseniz araya birde konjektor bağlayıp şarj edebilirsiniz

Konjektorler malesef arac sarj alternatorlerinin rotorundaki uyartim sargisini kontrol eder. Bu sekilde cikis voltajini duzenler diger turlu ise yaramaz.

Yani olmaz.

13-14v arası voltaj gerekir tabiri çok doğru olmamış ama bu başka konu.

Konjektör vs gerekmez, doğrultup direkt aküye bağlanırsa şarj yapılabilir. Zaten aküyü kaynatacak kadar pedal çeviremezsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…