krk kompanze sorunu lütfen

cillop2006

Üye
arkadaşlar geçenlerde bir fırındaki kompanzasyonda bir sorun olduğunu gördüm
kontaktörler devamlı sıralı ve seri bir şekilde alıp çıkartıyordu bende krk zerovar taktım ancak şebekeden akım çekmese dahi (0,56 falan geçerken bile) kontaktörleri sıradan 2 sn arayla hep alıyor çıkartıyor 9. devreye kadar motorlar çalışınca normal ışığı yanıyor neden acaba güç çekilmez iken kontaktör devreye alıyor birde cos fi yi neye göre ayarlamalıyım lütfen cevap yazarsanız seviinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
röle ayarı derken hangi ayardan bahsediyorsunuz

KRK zeroVAR da "Baştan Al Baştan Bırak " prensibi ile çalışır...

Eğer sistemin dengesiz ve monofaze yüklerin var ise Monofaze kondansatörleri ideal bir şekilde yerleştiremedikten sonra KRk röle nin Stabil çalışması mümkün değil...

Monofaze yüklerin var ise P3 formunda çalıştırmalısın...
C/k ayarını doğru yaptığından emin ol...

Dengeli yüklerde Stabil çalışıyor ama , bir Petrol istasyonuna bağlanan ve monofaze ve dengesiz yüklü bu tesisteki KRK Zero var ı değiştirmek zorunda kaldım....

Alıyor-bırakıyor ,kaç kez kondansatör dizilimini ve güçlerini değiştirmeye çalıştım ama olmadı...

Son düzenleme:
arkadaşım fırın demişsin nasıl bir fırın bu elektikle falanmı ısıtılıyor açarsan birazdaha....daha rahat çözüm bulunabilir...eğer resistans varsa bunlar omik yük çekeceğinden hesap farklı olmalıdır...

hayır sadece fan motorları var monofaze güçte pek yok denecek kadar az

P3 formundan çalıştırmalısn nedemek mesutelb cevaplar için teşekkür ederim

bildiğim kadarıyla krk 3 akım trafolu değilmi her fazdan geçen akıma göre çalışmıyor mu yoksa benmi yanlış biliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
P3 formundan çalıştırmalısn nedemek mesutelb cevaplar için teşekkür ederim

KRK zero var 3 formda çalışır P1 dengeli 3 fazlı yüklerde(Bunda sadece trifaze kondansatör kullanılabilir) , P2 trifaze ağırlıklı (Bunda hem trifaze hem de monofaze kond. kullanılır) ve monofaze yükü de olan sistemlerde ,
P3 formu ise ağırlıklı yükü monofaze olan sistemlerde (Bunda ise monofaze kondansatörler kullanılmalıdır) kullanılır...

Ve bunu rölenin ayarlar yapılırken röleye tanıtılır...

Şu an elimde kılavuz yok ama kullanma kılavuzundan bakabilirsin...

ceko bılmıyosan gel ögreteyim ben sana demedimmi o roleyi degıstir diye oradaki sistemde o role calışmaz

la abi değiştirdik işte bunu taktım alla alla

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri