ksu32600ne bosch buzdolabı fanı

selam arkadaşlar bende bir sorunumu paylaşmak istiyorum

bosch no frost buzdolabım var fişe taktığımda fan motoru 5sn civarında çalışıyor sonra duruyor ve hiç bişekilde çalışmıyor ama kompresör çalışıyor
kapak anahtarı sağlam

ve göstergelerde ünlem işarti olan bir led var oda kırmızı yanıyor

karttan olabilirmi

yada arızası ne olabilir

sğutma problemi olabilir. Evap yüzey sıcaklığı belirli bir dereceye ulaşmadan fan çalışmıyordur

peki dolabı fişe taktığımızda kapak açıkken bile fan bi 5-10 sn çalışıyor sonra duruyor kapağı kapatsam dahi çalışmıyor ama kompresör çalışıyor alt kısım soğutmuyodu fan çalışmıyodu zaten ama üst taraf ta soğutma tam derecesinde alt taraf soğutmuyodu sonra fanın çalışmadığını gördüm fan normalde sağlam onu denedim kapak anahtarıda sağlam ölçü aletiyle baktım kapak anahtarına bastığımda diiitt sesi kesiliyor bıraktığımda diitt sesi geliyor ölçü aletinden oda sağlam

fişi taktığınızda elektronik kart çalışan kompenetleri kontrol ediyordur bu yüzden 5-10 sn çalışıyor. Buzluk üzerindeki sensörü -18 dereceye ulaşmadan fan çalışmaz. soğutma normal ise sensörü , sensör soketini ve elektronik kartı kontrol etmek lazım

verdiğin bilgiler için teşekkürler arkadaşım benim bildiğim bazı dolaplarda fan hemen devreye giriyo bazılarında dediğiniz gibi bendeki dolap anlattığınız gibiyse karta baktırmam lazım demektir teşekkürler

bende ki dolap ksu32600ne no frost

kartı söktüm götürdüm karttan dediler ve yaptık dediler getirdim takım kartı ama yine aynı ve dediğiniz gibi -18 dereceye gelince fan devreye girer dediler bekliyorum bakalım ve dolabı fişe taktığımızda ne kadar zaman sonra ulaşabilir üst kısım -18 e ??

yardımmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…