Kumanda'sız komut gonderme

HFExpress

Üye
Başlık belki yazılımsal gibi birşey oldu ama hoşgörün :)
Merhabalar
ses sistemimin kummandası kayboldu müzik dinleyebilmem için usb modunu devreye sokmam gereklı
bunu farklı sekilde nasıl yapa bılırım böle durumlarda bir çözüm varmıdır . teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Var ama bunu yapmadan önce kumandanın sinyalini bilgisayara örneklemek gerekiyordu.

Aslında bu işlem tersine mühendislik olmuş oluyor.

ne demek istedigini anladım fakat kumanda yok
örnek kumandalarda sonuc olarak sayısal kod gondererek işlem yapılmakta
o kodları örnek 1 den 999 kadar yapa bilecegim sistem varmıdır
mobil uygulaması var ir veri çözemedim olayıbir türlü

Mode veya kaynak seçen tuş yok mu cihazda, aklıma gelen son çare cihazın şemasına erişin veya açıp mevcut entegrelerini not alıp, kaynak seçici / değiştirici entegreye buton eklemek mümkün mü diye üretici kataloğunu karıştırmak.

Sinyali koklamak için tek ihtiyacınız olan bir IR alıcısı. Sonra basit bir gerilim bölücü oluşturup bunu bilgisayarın Line-In girişine ses kablosuyla bağlıyoruz.

Detaylar burada:

bit.ly/2ARssxi

Sonra Audacity gibi bir yazılımla bunları .WAV biçiminde kaydediyoruz.

İkinci aşamada bu sinyalleri bir mikro denetleyici kullanarak (örneğin Arduino ile) tekrar oluşturmak gerekiyor.

434 Mhz RF ASK ile kodlanmış sinyalin nasıl çözüldüğünü burada izah etmeye çalışmıştım.

https://bit.ly/2ZPYMx4

Mode veya kaynak seçen tuş yok mu cihazda, aklıma gelen son çare cihazın şemasına erişin veya açıp mevcut entegrelerini not alıp, kaynak seçici / değiştirici entegreye buton eklemek mümkün mü diye üretici kataloğunu karıştırmak.
üzerinde tuşlar mevcut.uretıcı kataloguda yok olsada o kadar basit bulamam diye duşunuyorum
sanırım bu iş olmayacak araşırmalarıma rağmen onuç negatif
Sinyali koklamak için tek ihtiyacınız olan bir IR alıcısı. Sonra basit bir gerilim bölücü oluşturup bunu bilgisayarın Line-In girişine ses kablosuyla bağlıyoruz.

Detaylar burada:

bit.ly/2ARssxi

Sonra Audacity gibi bir yazılımla bunları .WAV biçiminde kaydediyoruz.

İkinci aşamada bu sinyalleri bir mikro denetleyici kullanarak (örneğin Arduino ile) tekrar oluşturmak gerekiyor.

434 Mhz RF ASK ile kodlanmış sinyalin nasıl çözüldüğünü burada izah etmeye çalışmıştım.

https://bit.ly/2ZPYMx4
emek verip yazmışsın teşekkür ederim ama bu işi yapamayacğım gibi beni aştı

O butonla AUX veya USB getirilince iş bitmiyor mu? Ses yok mu?

Google playde zaza remote diye bir prog var.
Onu indir telefona.Kulaklık çıkışına bir adet infrared led bağla(kumandadaki led).
Yapamazsan internette yapılışı var.
Daha sonra yaptığını kulalık çıkışına takıp zaza remoteyi çalıştır.
Alete tutarak tek tek dene.Bilinen bir marka ise cevap verecektir.

Örnek

Google playde zaza remote diye bir prog var.
Onu indir telefona.Kulaklık çıkışına bir adet infrared led bağla(kumandadaki led).
Yapamazsan internette yapılışı var.
Daha sonra yaptığını kulalık çıkışına takıp zaza remoteyi çalıştır.
Alete tutarak tek tek dene.Bilinen bir marka ise cevap verecektir.

Örnek
sen bir dahisin, Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,245
Kullanıcılar
451,636
Son üye
tgy.mekanik

Yeni konular

Geri