lanet bi virus

duscell

Üye
slm arkadaslar pc me acaip bi virus bulasti 3 kez (mecburi) xp yi yeniden kurmama ragmen her defasinda yeniden sisteme yerlesti...
xp yeniden kuruldugunda c:\ haricindeki diger disklerin acilmasini enlelliyor...onu bi sekilde hallettim bu seferde cogu dosyama ulasmami engelledi onuda paylasimi acarak hallettim...ama virus bi sekilde bagzi proramlarin calismasini engelliyor antivirus programlarindan kaysperk ve antivir i engelliyor norton a bi etki yapmiyor ama nortonda virusu tespit edemedi...onun disinda installshild ve superconverter gibi bagzi programlarinda calismasini engelledi...
dedigim gibi aciktan bi zarari yok ama bagzi programlarin calismasini engelliyor...ve yeniden xp kurmama ragmen bi sekilde sisteme yerlesiyor...

yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkurler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
dostum bak bu sayfayı inşallah en kısa zamanda okursun ...yapman gerekenleri söylüyorum
kasa'nın kapagını aç... içinde pil olacak 1 ytl büyüklüğünde ona bios pili denir onu sag tarafındaki tırnagı saga dogru çekerek(burası biraz salakça oldu biliyorum) pili çıkar ........sonra bilgisayarını açma düğmesine 1 er saniye arayla 3-4 kere bas
tabiii bu arada bilgisayarı kapamayı unutma .kapalı halde yap bunlar........arkadaki enerji kablosunuda çıkarki akrabalarınla erken irtibata geçme.............. sonra pili yerine tak .kapagı kapat
haaaaaaaaa bu arada hazır açmışken bilgisayarını elektrik süpürgesini bir adette fırçayla temizle... üşenme...hah şimdi oldu....... sonra işletim sistemini yüklemeye başla biosun tertemiz bilgisayarın ilk günkü tazeligine kavuşmuş olacak .......bu aradaişletim sistemini . sık sık kurma zorunlu olmadıkça demek istedim..........ömür törpüsüne sürtüpte yok etme............. eger bilgisayarında bir problemle karşılaşırsan ....herhangi birzaman yani.............ilk etapta yeniden başlatıp ortma gözat ona göre hareket et............. neyse.................bu arada ************* beklerim

Moderatör tarafında düzenlendi:
slm arkadaşlar öyle bi virüs vardı ki benim pc mde duscell arkadaşımınki gibidi hata verip kapatıyor programları açamıyorum falan güvenli mod da bile sorun yasıyodum bazen combofix de bile sorunu çözemedim bende attım bi format arkasındanda orjinal paket bi virüs paketi aldım bütün sorunumu çözdü önerim panda 2008 alın fiyatıda kaysperk göre çok uygun 25 tl

biosa yerlesmıs cernobıl tarzı vırus olabılır, bıos hafızasını resetlenem ile (pili cıkartıp 15 ıla 20 dk sonra takmanla resetlenmıs olacaktır) problemın cozulecegı taraftarıyım.

Bilgisayarına Avast AntiVir yazılımını kur. Programın Virus database ini internetten güncelle. Sonra açılışta taramayı etkinleştir. Yeniden başlat.

not 32 bence yarı yolda bırakıo bı anda wındows system32 dosyalarını habersız bı sekılde sılıyor o sebeble tavsıye etmıyorum.ben kaspersky 2009 u kullanıyorum suanlık bı sorun gormedım

combofix i dene yararı olur bana çok faydası oldu bu programın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…