Led Flashör Sorun?

hazad

Üye
Selam Arkadaslar, Elimde PIC16f819 var. Ne yaptım ne ettıysem bu pici istediğim gibi çalıştıramadım.

Elimde Osiloskop var. Devre sadece cristal 22pf ve ledlerden olusuyor. led lere direnç bile bağlamadım. cristal 20Mhz ama ne oldugunu bılmıyorum. aldıgım yerde bılmıyor uzerınde 20Mhz yazıyor sadece. bunu Derleyıcıyı HS modda derledığim zaman bır kac defa calıstı. MCLR ucunu 5v cektım, MCLR ucunu gırıs cıkıs olarak kullandım. Internal OSC kullandım. 4 MHz Kullandım. Degısık programlar yazdım konfıgurasyonla oynadım ne ettıysem beceremedım arkadaslar. Bunu 18f 452 ile cok basit yapabılıyorum ama neden 16f819 da bunu beceremedım anlamadım. PIC bankların da gecıs ıle ılgılı problem olabılır mı? MikcoC kullanıyuorum. Oshon Softwarede Gayet guzel ıstedıgım gıbı calsıyor Proteustata oyle. Ama devrede bır turlu ıstedıgım sonucu alamadım.

Sizce sorun ne olabılır? Bu arada OSC gırısınde bakıyorum bazen osilasyon oluyor bazen olmuyor PIC beslemelerınde tam guc var. her sey doğru nerde yanlış yaptığımı anlamadım. Yardımcı olabılırmısını?

Teşekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,909
Kullanıcılar
451,064
Son üye
ilayda_7

Yeni konular

Geri