Led Işıklı Anahtara Tasarruflu Lamba Takılması Hk. Yardım

Değerli müşterimiz;

Öncelikle Viko ürün tercihinden dolayı teşekkür ederiz.

Elektrikli cihazların bağlantısı mutlaka teknik yeterlilik belgesine sahip kişilerce yapılmalıdır.

Kullanma kılavuzunda da belirttiğimiz gibi çalışma prensibini aşağıda bulabilirsiniz

Thea Blu anahtarların floresan lambalarda uygun çalışması için anahtara nötr hat çekilmesi ve ardından mekanizmanın arka tarafında bulunan switchin floresan konumuna getirilmesi gerekmektedir. Böylece anahtarın ledleri sürekli olarak yanacak ve pırpır sorunu çözülmüş olacaktır.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Resimde de yazıda da 1 md. en son alt md. sinde flor ve CFL için off konumuna alın diyor. Yani bunu adi anhatar olarak kullanmaktan farkı yok. Üretici bile çözüm bulamamış

Ben ne demiştim!!!

Vikoya bir zamanlar bu konuda çözüm buldugumu mail atarak anlatmaya çalıştım,hatta çizimleri bile gönderdim.Yapsalardı mutlu olacaktım.(bir umre bekliyordum. ) Kondansatorun smd kılıf olanı pcb üzerine monte edilecek,nötr felan gerek kalmayacaktı.Neyse Demek ki uygun bulmadılar.
Anahtarın arkasına, kondansatör atarak bu iş çözülüyor.Pırpırlama ortadan kalkıyor.Lamba sönükken,mavi ledler yanar.Lambayı açtıgınızda,mavi ledler söner.Pırpırlamada yapmaz.

Değerli müşterimiz;

Öncelikle Viko ürün tercihinden dolayı teşekkür ederiz.

Elektrikli cihazların bağlantısı ve montajını mutlaka teknik yeterlilik belgesine sahip kişilerce yapılmalıdır.

Kullanma kılavuzunda da belirttiğimiz gibi çalışma prensibini aşağıda bulabilirsiniz

Thea Blu anahtarların floresan lambalarda uygun çalışması için anahtara nötr hat çekilmesi ve ardından mekanizmanın arka tarafında bulunan switchin floresan konumuna getirilmesi gerekmektedir. Böylece anahtarın ledleri sürekli olarak yanacak ve pırpır sorunu çözülmüş olacaktır.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla

Merhaba askb,

Nötr bağlamadığın zaman,ledler üzerinden geçen akım lamba üzerinden devresini tamamlıyor.Bu da tasarruflu lambaları ve flörasanları pırpır yaptırıyor.Şimdi oraya ne koyarsan koy,o akım lamba üzerinden akacaksa bu pırpır ı engelleyemezsin.Ancak denedim oldu mu diyorsun.Yani ben bağladım tasarruflu lamba pırpır yapmıyor mu diyorsun.O zaman sen çok büyük bir soruna çare bulmuşsun demektir...

Sayın emrelyus; Sorunun teşhisi aynen dediğiniz gibi.

Evet denedim hatta onlarca anahtarda taktım uyguladım.4 yıl felan oldu bu soruna çözüm bulalı..pırpır yapmıyor.Çözüm basit.Çok da büyük bir sorun degil aslında.
Viko boşuna nötr çektiriyor arkaya switch koyuyor ve bunlara rağmen istenen çözüm elde edilmiyor.

[MENTION=33296]askb[/MENTION]
bagladıgınız kondansatorun degerini ogrenebilirmiyim?

Önceki mesajınızda da fabrikaya çözümünüz ilettiğinizi yazmıştınız, dediğinize göre mühendisler anhatar koyarak boşa masraf yapıyor! Bu iddialarınız karşısında [MENTION=292372]Viko MİY[/MENTION] cevap hakkı doğuyor, heyecenla bekliyorum.

Heyecana gerek yok Viko MİY'in cevabı standart nasıl olsa again and again ...

YaşlıUzman Ustam ben de biliyorum da belki robot değildir, aklı hür vicdanı hür biridir sonuçta bi kurumu temsil ediyor ağzına geldiği gibi konuşamıyordur. Yine de benim gibiler bi "teknik" laf bi ezber, kalıp söz dahi olsa bekliyor "sen haklısın filanca haksız bundan şundan ötürü ...."

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…