Led projektör döşeme başarısız [emoji107]

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ledlerde normal lamba gıbıdır fark sadece metal kısımlarının topraklanmasıdır.

Ledlerde normal lamba gıbıdır fark sadece metal kısımlarının topraklanmasıdır.

O zaman benim bağlamamda bir sorun yok öyle değilmi?
Fazla sadece anahtara gidiyorum ve anahtardan 1. LEDe fazın işi bukadar

Evet fazın işi o kadar buattan da nötr ü lede giriyon anahtarın devresını kapayınca led yanar.

Evet fazın işi o kadar buattan da nötr ü lede giriyon anahtarın devresını kapayınca led yanar.

Aynen 5. Ledi buattan aldığım nötürle bağladım ve 4,3,2,1 nötürle bağladım
2li kablo çektim beraberinde toprak hattınıda bağladım

Ben renklere bakdım mavi nötür aldım sarı-yeşilde topraklama kaldıki başka rengide almış olsam hepsi aynıysa bir problem olmas yanılıyormuyum?

O zaman benim bağlamamda bir sorun yok öyle değilmi?
Fazla sadece anahtara gidiyorum ve anahtardan 1. LEDe fazın işi bukadar

Fazı anahtardan sonra diğer lambalara paralel bağla nötr ve toprak bağlantılarını karıştırma, tek lamba baplar gibi ama 5 kez tekrar et.

Fazı anahtardan sonra diğer lambalara paralel bağla nötr ve toprak bağlantılarını karıştırma, tek lamba baplar gibi ama 5 kez tekrar et.

Yani normal lamba gibi değil fazda nötür gibi cekiliyor öylemi?
Ben ledlerdeki fazları kestim hepsinde topraklama kablosu bağlı ama en son lambaya gelen topraklamayı buatta fazla bağlasam bir sıkıntı olurmu
Yani ledlerdeki 3 kablo hangisi ne olduğu aslında biz berliyoruz öyle değilmi?

Öyle bir lüksün yok toprak şase işaretli yer her zaman topraktır diğerleri fark etmez coğu zaman! Telden paylaşım düzenleme şansım zordu izahım bu:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…