logoda olasılık değerlendirme yardım

bana logoda 8 olasılık lazım.bu olasılıklar tektek değerlendirilecek.ben bnu yaptım ama program cok abartılı şekilde uzun oldu.bu olasılıkların baska değerlendirme yolu yokmu?bana acil cevap lazım.
teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
üstat olasılıkları yazarsan daha bi yardımcı olan çıkar sanırım

önce 2li sonra 3lü 4lü 5li 6lı 7li 8li şekilde değerlendiriyorum.

önce 2li sonra 3lü 4lü 5li 6lı 7li 8li şekilde değerlendiriyorum.
Bu ne demek arkadaşım açıklayıcı soru yazalım lütfen, konu başlıkları kısa ama konu içeriği uzun ve açıklayıcı olan mesajlar istiyoruz!!!

şimdi uygulamayı anlatayım o azman. 1 adet siemens mm430 sürücüm var ve ben buna 8 adet farklı hız giricem. uygulama fan klepe uygulaması 8 adet klepe var. bu klepelerin durumuna göre fan hızlanacak veya yavaşlayacak. örnek 7 klepede kapalı ise fan 1. hızda (minimun) dönecek açılan klepe adedi kadar hızlanacak.
1 klepe açık diğerleri kapalı = 1. hız
2 klepe açık diğerleri kapalı = 2. hız
3 klepe açık diğerleri kapalı = 3. hız
4 klepe açık diğerleri kapalı = 4. hız
5 klepe açık diğerleri kapalı = 5. hız
6 klepe açık diğerleri kapalı = 6. hız
7 klepe açık diğerleri kapalı = 7. hız
8 klepe de açık = 8. hız
Yani permutasyon yapacağız. ınputlarla yapamıyorum logo yetmiyor.

Şimdi sorun anlaşıldı, çözüm:
8 Klape 7nci Klape 6ncıKlape....1nciKlape
XXXXXXXX 8 farklı klape bilgisi yani 1 Byte
000000001= 1 demek(sayı olarak) 1nci Klape açık bilgisi
000000010= 2 demek 2nci Klape açık bilgisi diğerleri kapalı
000000100= 4 demek 3ncü klape açık bilgisi
000001000= 8 demek 4ncü klape açık bilgisi
000010000=32 demek 5inci klape açık bilgisi
...
100000000=256 demek 8nci klape açık bilgisi

Yukarıdaki girişlerden gelen klape bilgilerine göre üretilen sayı kodlarını karşılaştırma(8 adet) yaparak ilgili hız çıkışlarını aktif edeceksiniz kolay gelsin...

Son düzenleme:
yok anlamadınız.böyle olursa amaca tam ulaşılamıyor.şöyle düşünün:
iki tane klepe kapanırsa hızı 2 düşür.3tanesi kapanırsa 4 düşür.....8klepe kapnırsa durdur.şimdi bunu programda yazmakta sıkıntı yok ancak logo!nun hafızası buna yetmiyor.bu olasılıkların daha kısa değerlendirmesi ni istiyorum.logo bu programın ancak yarısını alabildi

arkadaşım önerim şu; bir wordün olsun "acik_sayi" diye. bu wördün değerini her bir inputun yükselen kenarında 1 arttır. düşen kenarında da 1 azalt. böylece açık klape sayısını bulursun ve compare işlemi ile istediğin hız atamasını yaparsın.
kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…